خانه » معرفی مواد طبیعی برای زیبایی پوست
مواد طبیعی برای زیبایی پوست
مواد طبیعی برای زیبایی پوست
پوست ، مو و زیبایی

معرفی مواد طبیعی برای زیبایی پوست

معرفی مواد طبیعی برای زیبایی پوست : روغن نارگیل

از جمله مواد طبیعی برای زیبایی پوست روغن نارگیل است که سلول های مرده را از بین می برد، ضد آفتابی طبیعی است، خواص ضد ویروسی و ضد باکتری دارد و جوش و اکنه را درمان می کند. این روغن برای درمان بسیاری از بیماری های پوستی مفید و کارساز است.

 

معرفی مواد طبیعی برای زیبایی پوست : روغن درخت چای

از روغن درخت چای برای درمان التهاب و قرمزی پوست استفاده می شده است. این روغن به صورت مستقیم و به صورت روغن حامل مواد دیگر برای زیبایی پوست کاربرد دارد و آکنه را درمان می کند.

 

معرفی مواد طبیعی برای زیبایی پوست : عسل طبیعی

عسل طبیعی حاوی ویتامین ها و آنزیم های تقویت کنده پوست است و در جوانسازی پوست نقش دارد. خاصیت ضدالتهابی و ضدباکتری نیز دارد.

 

معرفی مواد طبیعی برای زیبایی پوست : نمک دریا

استفاده از نمک دریا در اسکراب های خانگی به زدودن پوست مرده از صورت و بدن کمک می کند.

 

معرفی مواد طبیعی برای زیبایی پوست : آووکادو

آووکادو حاوی اسید های چربی است که رطوبت رسانی خوبی برای پوست دارند. ویتامین ای، دی و آ در آووکادو وجود دارد که می تواند به پوست نفوذ کند.

 

معرفی مواد طبیعی برای زیبایی پوست : اسانس روغنی لیمو

اسانس روغنی لیمو خاصیت ضد باکتری خارق العادی دارد و گزینه بسیاری مناسبی برای درمان آکنه به شمار می رود. همچنین می تواند پوست را لایه برداری کند و روشن کننده ی پوست است.

 

معرفی مواد طبیعی برای زیبایی پوست : روغن آرگان

خاستگاه روغن آرگان مراکش است. این روغن سرشار از ویتامین های آ و ای و همچنین آنتی اکسیدان، امگا 6 و لینولئیک اسید است. پوست را رطوبت رسانی و درخشنده می کند و برای درمان بیماری های پوستی نیز از آن استفاده می شود.

 

معرفی مواد طبیعی برای زیبایی پوست : آلوئه ورا

آلوئه ورا از قرن های گذشته برای بهبود سوختگی و زخم و درمان التهاب و قرمزی مورد استفاده قرار می گرفته است. ژل موجود در برگ های آلوئه ورا تاثیر شگفت آوری بر زیبایی پوست دارد.

آلوئه ورا حاوی بیش از 75 ماده مهم از جمله ویتامین ها، مواد معدنی، ساکارید ها، اسید های آمینه، اسید های چرب ،آنزیم ها و سالسیلیک اسید است. این مواد همگی در جوانسازی و درمان انواع بیماری های پوستی می توانند موثر واقع شوند.

 

معرفی مواد طبیعی برای زیبایی پوست : روغن بادام

روغن بادام بوی بسیار مطبوعی دارد و دارای خواص ضدالتهابی، ضدباکتری و ضدعفونی کننده است. این روغن آکنه و خشکی پوست را به خوبی درمان می کند. از این روغن در بسیاری از شوینده ها و لوسیون های گران قیمت استفاده می شود.

مواد طبیعی برای زیبایی پوست از هر ماده ی دیگری کارساز تر و البته مقرون به صرفه هستند.

 

منبع