خانه » آرایش دهه 50 سالگی
آرایش دهه 50
آرایش دهه 50
چی بپوشم ؟

آرایش دهه 50 سالگی

آرایش دهه 50

هدف اصلی از آرایش دهه 50 سالگی، جوان تر به نظر رسیدن است. مواد آرایشی عموماً نمی توانند جلوگیری از پیری زودرس داشته باشند، اما بسیاری از کرم ها و پوشش دهنده ها هستند که آب رسان و مغذی پوست هستند و باعث می شوند پوست شفاف تر و شاداب تر به نظر برسد.

برای این که آرایش دهه 50 سبب شود جوان تر به نظر برسید، نکات ساده ای را باید رعایت کنید که در ادامه ذکر خواهیم کرد.

 

اگر پیش از اعمال آرایش از مرطوب کننده استفاده می کنید…

حتماً پس از استفاده از مرطوب کننده و قبل از زدن کرم پودر و مواد آرایشی دیگر از پرایمر استفاده کنید. پرایمر باعث می شود پوست نرم تر به نظر برسد.

 

اگر از کرم پودر جامد استفاده می کنید…

باید بدانید که کرم پودر مایع راحت تر روی پوست می نشیند و چروک های پوستی را پر می کند اما برعکس کرم پودر های جامد باعث می شود چروک های پوستی واضح تر به نظر برسند. کرم پودر مایع مانع از خشک شدن بیش از حد پوست شما می شود.

 

اگر از رژ گونه برنزه استفاده می کنید…

باید بدانید که رژگونه ملایم با رنگ صورتی کمرنگ برای سنین بالا مناسب تر است. این رنگ رژگونه باعث می شود صورت شاداب تر دیده شود به ویژه در افراد مسن تر که نیاز دارند روحیه ی بهتر را به چهره خود برگردانند.

 

اگر ابرو ها را از گوشه خارجی پر می کنید…

بدانید که باید ابرو ها را از قسمت مرکزی با مداد پر کنید. اگر قسمت انتهایی ابرو ها پر تر و پر رنگ تر به نظر برسند جلوه ی زیبایی نخواهند داشت. به همین دلیل باید تمام قسمت های ابرو از مرکز تا بیرون یکدست شوند.

 

اگر روی مژه ها خط مشکی می کشید…

باید بدانید که در سنین بالاتر برای آرایش دهه 50 سالگی بهتر است مژه های بالایی را با خط چشم سیاه و مژه های پایین را با رنگی روشن تر بیارایید. این نحوه آرایش باعث می شود چشم ها درشت تر به نظر برسند و افتادگی پلک ها کمتر به چشم بیاید.

 

اگر از سایه با رنگ های متنوع استفاده می کنید…

بدانید که تک رنگ سایه برای سنین بالاتر مناسب تر است. در سن بالا اصلا نیازی به سایه ی پر رنگ در آرایش وجود ندارد.

 

اگر کانسیلر استفاده می کنید…

دقت کنید روی چروک های عمیق از کانسیلر استفاده نکنید و تنها با آن تیرگی ها را بپوشانید زیرا کانسیلر سبب می شود چروک ها عمیق تر دیده شوند.

در انتها برای استفاده از ریمل روی مژه های خود از آینه بزرگنما استفاده کنید.

آرایش دهه 50 سالگی سبب افزایش نشاط و بهبود روحیه خانم هایی می شود که پا به سن گذاشته اند.

 

منبع