خانه » درست کردن میز دست ساز با کاشی سرامیک
میز دست ساز
میز دست ساز
سرگرمی

درست کردن میز دست ساز با کاشی سرامیک

میز دست ساز کاشی سرامیک

اگر به کار های هنری با کاشی علاقه دارید. ساختن میز دست ساز از جنس کاشی سرامیک می تواند سرگرمی جالبی باشد. با استفاده از کاشی سرامیک می توان میز های قدیمی را با جلوه ای دیگر مورد استفاده قرار داد.

کسانی که با استفاده از کاشی کار های هنری کرده اند، به خوبی می دانند که کار با کاشی ها تا چه اندازه روح انگیز و آرامش بخش است. نتیجه ی حاصل از آن نیز شما را شگفت زده می کند. از طرفی کمک می کند تا برای داشتن لوازم جدید نیازمند هزینه های گزاف نباشید.

آماده شدن میز دست ساز
آماده شدن میز دست ساز

کار روی میز

اگر میز قدیمی در اختیار دارید که از ظاهر آن خسته شده اید، می توانید از آن به عنوان پایه کار با کاشی سرامیک استفاده کنید. با اینکار حتی می توانید به بچه ها یاد بدهید که وسایل قدیمی را دور نیندازند و با کمی خلاقیت لوازم جدیدی ایجاد کنند.

میز دست ساز سرامیکی
میز دست ساز سرامیکی

پیدا کردن کاشی مناسب

پیدا کردن کاشی کار سختی نیست. در بسیاری از مواقع نیازی به خرید کاشی ندارید و می توانید از محصولات ضایعات کاشی و سرامیک استفاده کنید و در اینصورت قیمت نهایی میزی که می سازید کاملاً به صرفه خواهد بود.

تزیین پایه میز با کاشی
تزیین پایه میز با کاشی

به جز کاشی

غیر از کاشی ها می توانید از مواد جذابی مثل سنگ ها رودخانه، گلوله های شیشه ای و یا صدفه ها نیز برای ساخت و تزیین میز استفاده کنید.

میز دست ساز با کاشی و سنگ
میز دست ساز با کاشی و سنگ

شکستن کاشی سرامیک

کاشی سرامیک ها باید به قطعات کوچکتری خرد شوند. این مرحله از کار باید به دقت انجام گیرد و از عینک و دستکش ایمنی استفاده شود. چون ممکن است خرده های کاشی به چشم شما بپرد و یا روی دستتان خراش ایجاد کند.

نحوه ی چیدمان کاشی ها و سنگ ها و شیشه ها را می توانید در شکل ببینید و ایده بگیرید. البته می تواند هر نوع چیدمان دلخواه خودتان را وارد عمل کنید.

میز دست ساز با کاشی و سنگ
میز دست ساز با کاشی و سنگ

نیاز به دوغاب

همانطور که در شکل ها هم می بینید، برای پر کردن فضای خالی بین کاشی ها و سنگ ها نیاز به دوغاب داریم. برای استفاده از دوغاب از دستکش پلاستیکی استفاده کنید تا برای پاک کردن آن از دست های خود دچار زحمت نشوید. پس از اعمال دوغاب لازم است سطح رویین سنگ ها و کاشی ها را با دستمالی تمیز کنید. دستمال برای تمیز کردن باید کمی مرطوب باشدو با دقت و ظرافت سطح رویین کاشی و سنگ ها را تمیز کنید و دوغاب بین درز ها را پر کرده باشد.

پاک کردن دوغاب میز سرامیکی
پاک کردن دوغاب میز سرامیکی

اگر مرحله تمیز کردن دوغاب به درستی انجام نشود زیبایی ظاهری میز شما دچار اشکال خواهد شد. پایه های میز را هم می توانید رنگ کنید و یا با کاشی تزیین کنید.

همانطور که دیدی سرگرم شدن با تزیین و ساخت میز دست ساز کار چندان سختی نیست.

 

منبع