خانه » لیزر موهای زائد : فواید و عوارض
لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد
پوست ، مو و زیبایی

لیزر موهای زائد : فواید و عوارض

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد می تواند رشد مو های زائد را متوقف کند و برای کسانی که دیگر از تراشیدن یا اپلاسیون مو های زائد خسته شده اند گزینه ی مناسب تری است. حذف مو های زائد با لیزر در ایلات متحده آمریما یکی از رایج ترین روش های آرایشی است. پرتوهای لیزر بر فولیکول های مو متمرکز می شوند و جذب آن می شوند و همین امر سبب تخریب مو ها می شود.

 

فواید لیزر مو های زائد

لیزر مو های زاید برای هر موی ناخواسته ای در هر نقطه از بدن مانند صورت، دست و پا . دیگر نواحی مناسب است.

لیزر مو های زائد این قابلیت را دارد که بر ریشه ی مو تمرکز کند و به پوست اطراف آن آسیب وارد نکند.

سرعت لیزر مو های زائد بالاست و هر پالس آن چند ثانیه طول می کشد و می تواند چندین مو را هم زمان تحت تأثیر قرا دهد. برای مثال ناحیه ای مانند پشت لب کمتر از یک دقیقه با لیزر از شر مو ها خلاص می شود و نواحی بزرگ مانند کمر نیز کمتر از یک ساعت طول می کشند.

اکثر بیماران به طور میانگین در 3 تا 7 جلسه لیزر درمانی نتیجه ی مطلوب را مشاهده خواهند کرد.

 

چگونه برای لیزر مو های زائد آماده شویم ؟

لیزر مو های زائد یک روش علمی و پزشکی است و نیاز به اموزش دارد. پیش از انجام لیزر باید پرونده پزشکی توسط متصدی برای افراد تشکیل شود.

اگر برای لیزر مو های زائد برنامه داشته باشید باید از شش هفته قبل از کندن موها به هر روشی خود داری کنید. زیرا لیزر ریشه ی مو ها را هدف قرار می دهد و در صورت کنده شدن موقتی نمی توان انتظار جواب گیری خوب از لیزر داشت.

6 هفته قبل و بعد از انجام لیزر نیز باید از آفتاب گرفتن اجتناب کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید سبب می شود تاثیر لیزر برای از بین بردن موها کم شود و عوارض بعد از انجام لیزر را افزایش می دهد.

 

حین انجام لیزر باید انتظار چه چیزی را داشت ؟

پیش از انجام لیزر درمانی باید مو ها اصلاح شده و به طول چند میلی متر در آمده باشند. لیزر متناسب با رنگ و ضخامت پوست و جنس مو های فرد تنظیم می شود.

با توجه به نوع لیزر افراد حاضر در سالن باید محافظ مخصوص چشم استفاده کنند. لیزر حرارت بالایی دارد و باید در محیط خنک کار کند.

متصدی لیزر را روی پوست استفاده می کند و ایجاد واکنش های بد احتمالی را زیر نظر دارد و پس از لیزر پمادهایی تجویز می شود.

با لیزر موهای زائد طی چند ماه و چند مرحله لیزر درمانی مو ها نازک می شوند و از بین می روند.

 

منبع