خانه » راههای کاهش اشتها برای لاغری چیست ؟
راههای کاهش اشتها برای لاغری
راههای کاهش اشتها برای لاغری
بهداشت و سلامت

راههای کاهش اشتها برای لاغری چیست ؟

راههای کاهش اشتها برای لاغری

آیا با راههای کاهش اشتها برای لاغری آشنا هستید؟ برای کم کردن وزن و رسیدن به اندام ایده آل باید میزان کالری دریافتی روزانه تان را کم کنید. متاسفانه، اکثر رژیم های لاغری باعث گرسنگی بیشتر ما می شوند و معمولا بعد از یک مدت ولع خوردن پیدا می کنیم از این رو کاهش وزن امری بسیار دشوار می شود. در ادامه با راههای کاملا علمی کاهش اشتها آشنا می شوید.

 

پروتئین مصرف کنید

مصرف پروتئین احساس سیری به شما می دهد از این رو مقدار غذای مصرفی شما کاهش پیدا خواهد کرد. بنا به تحقیقی که به مدت هشت هفته انجام شد افرادی که صبحانه کامل مصرف کرده اند و تخم مرغ خورده اند بیشتر از افرادی که در وعده صبحانه شیرینی مصرف کرده اند لاغر شده اند و از همه مهمتر اینکه عضلات بدنشان را از دست نداده بودند.

 

مصرف فیبر

فیبر نیز باعث کاهش اشتها می شود و کمک می کند معده زودتر خالی شود. غذاهای حاوی فیبر نظیر: نخود فرنگی، لوبیا، عدس. غذاهای حاوی فیبر سرشار از ویتامین، مواد معدنی، آنتی اکسیدان است.

 

کمتر مایعات بخورید

معمولات مایعات کمتر احساس سیری به شما می دهد. مطالعات نشان می دهد افرادی که در میان وعده شان غذای جامد مصرف می کنند در وعده اصلی کمتر احساس گرسنگی می کنند به علاوه زمانی که غذا را می جوید به زمان بیشتری برای خوردن احتیاج دارید در ضمن زودتر احساس سیری خواهید کرد.

 

مصرف قهوه را بیشتر کنید

قهوه به طرز حیرت آوری احساس سیری می دهد. مطالعات نشان می دهد با مصرف قهوه هورمونی در روده تولید می شود که منجر به سیری می شود. قهوه بدون کافئین تا چند ساعت اشتهایتان را کاهش می دهد.

 

زیاد آب بنوشید

در صورتی که قبل از وعده غذایی آب بنوشید باعث کاهش اشتهایتان می شود و مهمتر اینکه بعد از غذا نیز مدت زمان بیشتری احساس سیری خواهید کرد. لازم است بدانید مصرف سوپ نیز به عنوان پیش غذا همین نقش را ایفا می کند.

 

با تمرکز غذا بخورید

اگر حین تماشای تلویزیون و یا صحبت کردن غذایتان را بخورید دیر تر سیر می شوید. تحقیقات نشان می دهد زمانی که با دقت غذا می خورید زودتر متوجه می شوید که سیر شده اید.

 

مصرف شکلات تلخ

اسید استئاریک در شکلات تلخ باعث احساس سیری می شود. حتی بوییدنش همین کار را انجام می دهد.

 

مصرف زنجبیل

زنجبیل علاوه بر خواص فراوانی که دارد باعث کاهش تهوع و قند خون می شود. یکی دیگر از فواید آن کم کردن اشتها است.

 

در بشقاب کوچک غذا بخورید

کوچک کردن اندازه بشاب غذایتان به طور ناخودآگاه به شما کمک می کند که حجم کمتری غذا مصرف کنید.

در اینجا با راههای کاهش اشتها برای لاغری آشنا شدید.

 

منبع