خانه » گراز
حیوانات

گراز

Sending
User Review
0 (0 votes)

گراز

نام دیگر گراز خوک وحشی است. این حیوان بومی شمال اروپا و نواحی مدیترانه و آسیا می باشد در برخی از نقاط جهان نسل این حیوان منقرض شده است. گرازها ناخن های تیزی دارند که برای دفاع از خود از آنها استفاده می کنند و حریف خود را زخمی می نمایند.

در جایی که ببر و گراز وجود داشته باشد گرازها یکی از اصلی ترین منابع غذایی ببرها به شمار می روند. ببرها معمولا دسته گرازها را تعقیب می کنند و هرکدام که ضعیف تر باشند را شکار می کنند. ببر این کار را با نهایت دقت و احتیاط انجام می دهد زیرا معمولا گرازها دسته جمعی حرکت می کنند و نرها اگر ببر را ببینند او را زخمی می کنند که اگر عمق جراحت زیاد باشد می تواند منجر به مرگ ببر شود. متاسفانه در جایی که گرگ هم وجود داشته باشد شکارچی قهاری برای آنها به شمار می رود به این صورت که گرگها ترجیح می دهند سراغ بچه گراز ها بروند تا راحتر شکار کنند. البته بچه گرازها از مارهای بزرگ و پرندگانه شکاری و انواع دیگر گربه سانان نیز در امان نیستند.

در کشور ما, ایران, گرازها معمولا در باتلاق ها زندگی می کنند و در حقیقت باتلاقها زیستگاه آنها به شمار می رود. البته در بوته زادها و جنگل ها نیز یافت می شوند.نکته جالب توجه اینکه در جنگل گرازها با از بین بردن برخی از درختها به حیوانات دیگر غذا می رسانند و در زماستانها برای یافتن ریشه ها تونلی حفاری می کنند و پوشش یخ را از بین می برند و با تونلی که می سازند امکان عبور و مرور برای حیوانات دیگر از جمله گوزن و سایر حیوانات را فراهم می کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x