خانه » فواید گلیسرین برای پوست صورت چیست؟
فواید گلیسرین برای پوست صورت
فواید گلیسرین برای پوست صورت
پوست ، مو و زیبایی

فواید گلیسرین برای پوست صورت چیست؟

فواید گلیسرین برای پوست صورت

آیا با فواید گلیسرین برای پوست صورت آشنایی دارید؟ اگر به دنبال محصول جدیدی برای مراقبت از پوست خود هستید حتما گلیسرین را در فهرست خود قرار دهید. این ماده می تواند خشکی پوست را درمانکند و خواص سدگری پوست را نیز افزایش می دهد و سلامت پوست را تضمین می کند. گلیسرین پوست را نرم و مرطوب می کند.

 

گلیسرین چیست؟

این ماده مایعی با طعم شیرین، بدون رنگ، بدون بو و غیرسمی است. این ماده را از چربی های حیوانی و روغن های گیاهی می گیرند و به صورت صنعتی از پروپیلن ساخته می شود. گلیسرینجزء کلیدی تری گلیسرید و فسفولیپید است. وقتی بدن انسان از چربی ذخیره شده برای تامین انرژی استفاده می کند، گلیسرول و اسید های چرب ایجاد می شوند و وارد خون می شوند.

 

کاربرد های رایج گلیسرین

برخی از محصولات بهداشتی مانند صابون حاوی گلیسرین در بازار وجود دارند. از طرفی گلیسرین در تولید مواد غذایی نیز کاربرد دارد و به نوعی نگهدارنده ی مواد غذایی و محصولات زیبایی نیز خواهد بود.

شوینده های صورت، کرم های و لوسیون های صورت و بدن، سرم ها و تونر های پوست، صابون، شوینده های دهان، دارو های سرفه، ضد یخ و حتی مایع مورد استفاده در سیگار الکترونیکی حاوی گلیسرین هستند. گلیسرین مایع خالص در بازار عرضه می شود.

 

فواید گلیسرین

گلیسرین به خوبی به پوست و مو رطوبت رسانی می کند. از جمله فواید گلیسرین برای پوست جلوگیری از ایجاد حساسیت هاست و حتی می تواند روند درمان زخم را تسریع کند. ترک پوست دست و پا هم می تواند با گلیسرین درمان شود. امروزه محصولات زیادی وجود دارند که حاوی ماده ی گلیسرین هستند.

 

خطرات و عوارض جانبی

معمولاً گلیسرین بدون ایجاد عوارض جانبی ناخواسته قابل مصرف است. اما، سوختگی، قرمزی و ایجاد حساسیت ممکن است در اثر استفاده از هر محصولی به وجود بیاید. این نشانه ای از وجود حساسیت فرد در فرد نسبت به آن ماده ی خاص است و باید مصرف ان محصول ایجاد کننده ی حساسیت سریعاً قطع شود و در صورت نیاز به درمان به پزشک مراجعه گردد.

برخی ادعا می کنند که مصرف گلیسرین در سفید کردن پوست تاثیر دارد اما هنوز چنین تاثیری برای آن اثبات نشده است. به طور کلی گزارش آلرژی های شدید نسبت به ماده ی گلیسرین بسیار نادر است.

 

سخن آخر

گلیسرین ماده ای طبیعی است که از منابع روغن های حیوانی یا گیاهی نظیر نارگیل، دانه ی سویا و روغن پالم به دست می آید و یا به صورت صنعتی تولید می شود. از این ماده در مواد خوراکی نیز استفاده می شود گرچه چنین خوراکی هایی لزوماً در دسته ی خوراکی های سالم قرار نمی گیرند. گلیسرین یکی از بهترین مواد برای جلوگیری و درمان خشکی پوست است و شاید این مورد از مهمترین فواید گلیسرین برای پوست صورت باشد.

 

منبع