خانه » ورزش هایی برای سفت کردن عضلات بدون کمک دستگاه ورزشی
ورزش هایی برای سفت کردن عضلات بدون کمک دستگاه ورزشی
ورزش هایی برای سفت کردن عضلات بدون کمک دستگاه ورزشی
بهداشت و سلامت سرگرمی

ورزش هایی برای سفت کردن عضلات بدون کمک دستگاه ورزشی

Sending
User Review
0 (0 votes)

تناسب اندام با حرکات ورزشی

برای داشتن بدنی عضلانی نیاز نیست که  حتما در باشگاه های مجهز و گران قیمت عضو شوید . شما به راحتی میتوانید با چند تمرین ورزشی  ، اندامی عضلانی داشته باشید

نتایج نشان داده است که تنها با استفاده از وزن خود بدن میتوان عضلات را ورزیده کرد . (شما با انداختن وزن بدنتان بر روی عضلات و با داشتن تمرین مکرر آن ها را پرورش میدهید.)

 

چند حرکات ورزشی برای سفت کردن عضلات :

  • کشیدن عضلات ران و دست ها

اولین ورزشی که به شما پیشنهاد میشود اینگونه است ، زانوان خود را خم نموده و سعی کنید سینتان را به سمت جلو آورده ، به رو به رو نگاه کنید بعد از کمی فشار به عضلات ران ,  ساق پا خودتان را به سمت بالا کشیده تا آنجایی که ممکن است .

میتوانید دستهایتان را در بالای سرتان صاف نگه دارید یا در پشت سرتان قرار دهید بعد از چند ثانیه کشش دوباره به حالت اولیه خود برگردید . در حین انجام این ورزش کمرتان باید کاملا صاف بماند .

به خاطر داشته باشید که وزن بدنتان در حالت ایستاده بر جلوی پاهایتان  و در حالتی که زانوانی خمیده دارید بر روی پاشنه ی پایتان قرار میگیرد . این ورزش بسیار آسان و تاثیر به سزایی بر روی عضلات باسن و ران دارند .

  • شنا روی زمین

ورزشی بسیار متداول میباشد و هرکس میتواند این کار را در خانه اش انجام دهد . آموزش شنا روی زمین در ادامه آورده شده است.

طرز انجام آن : دستهایتان را در دو طرف بدنتان قرار دهید به طوری که در راستای شانه هایتان باشد به اندازه ای به زمین نزدیک شوید که سینه تان به زمین برخورد کند و دوباره بعد از چند ثانیه خود را به سمت بالا بلند کنید .

نکته ای که در اینجا وجود دارد آرنج ها را به بدن خود نزدیک کنید تا این حرکت به شانه هایتان آسیب نرساند . این ورزش برای قوی شدن بازوان , سفت کردن عضلات سینه و عضلات شانه ها بسیار مناسب میباشد .

( اگر عضله های بازوان شما آنقدر ضعیف هستند که نمیتوانید این حرکت و ورزش را انجام دهید با زانوهای خمیده این کار را انجام دهید یا میتوانید همین تکنیک را در مقابل دیوار انجام دهید تکیه خود را بر روی دیوار انداخته و هر بار خود را از دیوار جدا کنید )

برای داشتن بدنی عضلانی تمرینات فوق باید به صورت مستمر انجام شود،امیدواریم نکات اشاره شده در مقاله فوق مفید واقع شود.