خانه » یک مقاله درباره ی جراحی زیبایی
مقاله درباره ی جراحی زیبایی
مقاله درباره ی جراحی زیبایی
پوست ، مو و زیبایی

یک مقاله درباره ی جراحی زیبایی

مقاله درباره ی جراحی زیبایی

در این مقاله درباره ی جراحی زیبایی نکاتی را مورد شرح و بررسی قرار خواهیم داد. جراحی زیبایی نوعی جراحی پلاستیک است که سبب بهبود شکل ظاهری افراد می شود. اما در این زمینه باید به هشدارها دقت نمود.

جراحی زیبایی یکی از پرطرفدارترین جراحی ها در دنیا محسوب می شود. تقریباً برای هر قسمت از بدن انسان نوعی عمل جراحی زیبایی وجود دارد. پیش از انجام هرگونه عملی باید فرد به دقت مشاوره و بررسی انجام دهد و از عوارض عمل و میزان ماندگاری و ایجاد نتایج مطلوب آگاه شود. در ادامه به برخی از انواع جراحی زیبایی اشاره می کنیم.

 

جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن نوعی از جراحی زیبایی است که به خروج فوری چربی ها از بدن و لاغری کمک می کند. این جراحی معمولاً برای خارج کردن چربی های شکمی ،ران ها، پهلو، کمر، بازوها و گردن به کار می رود. از این جراحی برای از بین بردن سینه مردانه نیز استفاده می کنند. برای ممانعت از ایجاد عوارض مقدار چربی قابل استخراج با این روش محدود شده است.

 

جراحی زیبایی پلک

در اثر افزایش سن پلک ها دچار افتادگی می شوند. جراحی زیبایی پلک ها شامل حذف پوست اضافی و چربی های افتاده و همچنین فرآیندی برای تقویت عضلات اطراف و تاندون هاست.

 

جراحی بینی

عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی، شامل تغییر شکل و فرم بینی به منظور بهبود شکل ظاهری و یا درمان مشکلات مجرای تنفسی بینی است.

عمل جراحی بینی برای افراد زیر 15 سال توصیه نمی شود. زیرا رشد بینی هنوز به اتمام نرسیده است و پس از عمل دچار تغییر زیادی خواهد شد.

 

زیبایی پوست با لیزر و بوتاکس

لیزر و بوتاکس، گرچه در زمره ی عمل های جراحی قرار نمی گیرند، فرآیندها و عملیاتی روی پوست انجام انجام می دهند تا پوست زیبایی ظاهری بهتری پیدا کند.

بوتاکس و لیزر هر دو برای کاهش چین و چروک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرند. بوتاکس با تزریق نوعی سم باعث متوقف شدن عملکرد عضلات می شود و از این طریق از بروز خطوط و چین و چروک ها روی پوست جلوگیری می کند.

 

تزریق چربی

پیوند چربی های غنی شده تا کنون نتایج رضایت بخشی را در جهت زیبایی پوست و از بین بردن چین و چروک های پوستی در پی داشته است. این روش ایمن و موثر است. اما، باید دقت داشت که احتمال ایجاد تومور در اثر تزریق نیز وجود دارد.

 

کاشت مو

کاشت مو نیز یکی دیگر از روش های جراحی زیبایی برای بهبود پرپشتی و درمان تاسی است. در این روش فولیکول های مو از بانک موی پشت سر خود فرد گرفته شده و در نقاط دلخواه کاشت می شوند.

در این مقاله درباره ی جراحی زیبایی نکات خوبی به شما ارائه شد.

 

منبع