خانه » از فواید جوش شیرین برای بدن چه می دانید؟
فواید جوش شیرین برای بدن
فواید جوش شیرین برای بدن
پوست ، مو و زیبایی

از فواید جوش شیرین برای بدن چه می دانید؟

فواید جوش شیرین برای بدن

بسیاری از افراد از فواید جوش شیرین برای بدن آگاه نیستند. جوش شیرین تنها یک عنصر مهم در پخت کیک و کلوچه نیست. بهتر نیست که استفاده دیگری از این محصول داشته باشید؟

 

خوب ، در واقع کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید با جوش شیرین انجام دهید که شامل پخت وپز نیست:

 

  1. درمان سوزش سر دل

سوزش سر دل یا اسید رفلاکس وقتی اتفاق می افتد که اسید معده از معده خارج و وارد گلو می شود. سوزش سر دل مزمن می تواند باعث آسیب دائمی مری شود. جوش شیرین می تواند اسید معده را خنثی کرده و به ریفلاکس اسید تسکین سریع بخشد. کافی است یک قاشق چایخوری از آن را در مقداری آب سرد حل کنید و مخلوط را به آرامی بنوشید.

 

  1. تازه کردن نفس و سفید کردن دندان

 

جوش شیرین ابزاری عالی برای مراقبت از دهان و دندان است. مطالعات نشان می دهد که خمیر دندان حاوی جوش شیرین در از بین بردن پلاک و سفید کردن دندان ها بهتر از خمیر دندان بدون آن است. می توانید مقدار کمی خمیر را با جوش شیرین و آب درست کنید و با آن مسواک کنید.

جوش شیرین تمیز کننده طبیعی است. همچنین دارای خواص ضد باکتری و ضد میکروبی قوی است که آن را به دهانشویه ای عالی تبدیل می کند. یک قاشق چایخوری جوش شیرین در نصف لیوان آب حل کنید و آن را در دهان خود بچرخانید و بیرون بریزید. این مخلوط برای پاکسازی شکافهای بین دندانها و اطراف دندان که ممکن است مسواک نشوند عالی است.

 

 

  1. جوش شیرین به عنوان دئودورانت

 

دئودورانت اغلب حاوی جوش شیرین است زیرا جذب بوی بسیار عالی است. به همین دلیل است که برخی افراد جعبه ی جوش شیرین را در یخچال یا حمام خود می گذارند. البته خاصیت ضد میکروبی هم دارد.

 

عرق انسان درواقع بی بو است؛ زمانی عرق بوی بد می گیرد که با باکتری های موجود در پوست ما ترکیب و به مواد زائد اسیدی تبدیل می شود. جوش شیرین باعث می شود محیط پوست کمتر اسیدی شود و درنتیجه عرق بوی تند نگیرد. به عنوان یک دئودورانت طبیعی مقداری از آن را روی پوست بغل خود بمالید.

 

  1. تسکین خارش پوست و آفتاب سوختگی

جوش شیرین یک درمان خانگی مناسب برای انواع بیماری های پوستی است. به خصوص در رفع خارش و سوزش ناشی از نیش حشرات موثر است. کافی است خمیر غلیظی از جوش شیرین و آب تهیه کرده و آن را روی سطح آسیب دیده بمالید.

اگر پوست شما دچار آفتاب سوختگی شده است ، یک حمام جوش شیرین را امتحان کنید. مقداری جوش شیرین را به وان یا لگن آب گرم (نه داغ) اضافه کنید. سپس حداقل 30 دقیقه ناحیه آفتاب سوخته را در آن خیس کنید.

حال که از برخی فواید جوش شیرین برای بدن مطلع شدید، می توانید به غیر    از پخت و پز، برای اهداف بهداشتی و زیبایی هم از آن بهره ببرید.

 

منبع