خانه » با مکمل های ضد پیری آشنا شوید
مکمل های ضد پیری
مکمل های ضد پیری
بهداشت و سلامت

با مکمل های ضد پیری آشنا شوید

مکمل های ضد پیری

امروزه استفاده از مکمل های ضد پیری افزایش یافته است. مکمل های ضد پیری تا حدی می توانند روند پیر شدن بدن انسان را به تأخیر بیندازند. اما، این موضوع سبب ایجاد تبلیغات کاذب و استفاده ی سودجویان نیز شده است.

در این نوشته قصد داریم ویتامین ها و املاحی که بدن انسان برای شاداب بودن و سالم ماندن به آن ها نیاز دارد را معرفی کنیم.

 

مکمل های ضد پیری چه هستند ؟

جلوگیری از پیری زودرس با مصرف منظم ویتامین ها و املاح مهم و ضروری و استفاده از فرآورده های موضعی انجام می شود. برخی از مزایای استفاده از مکمل ها برای جلوگیری از روند پیری عبارتند از:

کاهش درد مفاصل

کاهش تحلیل عضلات

بهبود بینایی

افزایش کشسانی پوست

افزایش استحکام استخوان ها

بهبود سلامت قلب

نرمی و لطافت پوست

عملکرد بهتر حین ورزش

بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن

افزایش سطح انرژی

در ادامه 8 مورد از مهمترین مکمل های ضروری برای بدن را معرفی می کنیم.

 

کلاژن

کلاژن فراوان ترین نوع پروتئین در بدن است که در استخوان ها، عضلات، تاندون ها و به ویژه پوست وجود دارد. این پروتئین برای سلامت عمومی بدن و هم چنین زیبایی و کاهش آثار مشهود پیری اهمیت دارد.

 

ویتامین سی

بدون شک ویتامین سی در صدر ویتامین های ضد پیری قرار دارد. ویتامین سی یک ویتامین آنتی اکسیدان و محلول در آب است و برای تولید کلاژن ضروری است. سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند.

 

پروتئین آب قلم

پروتئین آب قلم که متاسفانه امروزه از غذا ها حذف شده است حاوی مقادیر زیادی کلاژن است و بهترین مکمل برای تاخیر در روند پیری محسوب می شود.

 

اسید های چرب امگا 3

مهم نیست امگا 3 را از مچه منبعی دریافت می کنید. خوردن مکمل یا مصرف غذا های دریایی. در هر حالت اسید های چرب امگا 3 برای کاهش درد مفاصل، تقویت استحکام استخوان ها و بهبود کیفیت خواب ضروری هستند.

 

پروتئین آب پنیر

ورزشکاران به خوبی با پروتئین آب پنیر آشنایی دارند. مصرف آب پنیر که سرشار از این پروتئین است همراه با انجام تمرینات ورزشی نقش مهمی در قوای جسمانی و شادابی دارد. التهابات را کاهش می دهد و فشار خون را نیز تنظیم می کند.

 

ویتامین ای و آ

دو ویتامین مهم دیگر آ و ای هستند که قطعا برای سلامت بدن و کند کردن روند پیری نقش اساسی دارند.

 

کو آنزیم کیو تن

کیو تن ترکیبی است که برای افزایش انرژی سلول ها در بدن مصرف می ود. بدن به طور طبیعی کیوتن تولید میکند اما با افزایش سن میزان تولید آن کاهش می یابد. استفاده از مکمل های حاوی کی تون برای جلوگیری از پیری اثر گذار است.

استفاده از مکمل های ضد پیری برای داشتن بدن و پوستی سالم اهمیت دارد.

 

منبع