خانه » روش نگهداری آگلونما قرمز
نگهداری آگلونما قرمز
نگهداری آگلونما قرمز
باغبانی

روش نگهداری آگلونما قرمز

نگهداری آگلونما قرمز

برای نگهداری آگلونما قرمز که گیاهی تزیینی با رشد آهسته است در ادامه ی متن توضیحاتی نوشته شده است. آگلونما قرمز جذابیت ظاهری زیادی دارد و برای نگهداری از آن در خانه باید گلدان را از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی دور نگه دارید زیرا برای این گروه در دسته ی گیاهان سمی محسوب می شود. اثبات شده است که گیاهانی مثل آگلونما در خانه می توانند مواد سمی آلوده ای نظیر فرمالدهید و بنزن را رفع کنند و میزان ابتلا به آلرژی را در اهل خانه بکاهند.

 

نور مورد نیاز آگلونما قرمز

آگلونما قرمز که به گل ولنتاین نیز مشهور است، در محیط کم نور رشد بهتری دارد. نور مستقیم خورشید ممکن است سوختگی در برگ ها ایجاد کند.

 

آب و خاک مناسب برای آگلونما قرمز

آگلونما قرمز به راحتی در محیط مرطوب و غنی از مواد آلی  و با زهکشی مناسب رشد می کند. آبدهی منظم برای آن نیاز است. بهتر است در فصل تابستان خاک گیاه همیشه مرطوب باشد و در زمستان بین هر دو دفعه آبیاری، خاک خشک شود

 

دما و رطوبت مورد نیاز برای آگلونما قرمز

دمای ایده آل برای رشد آگلونما قرمز دمایی بین 65 تا 75 درجه فارنهایت یا 15 تا 25 درجه سلسیوس است. به همین دلیل به عنوان گیاه مناسبی برای نگهداری در آپارتمان و دمای زندگی انسان شناخته می شود. دمای کمتر از 10 درجه سلسیوس می تواند سبب ایجاد یخ زدگی در برگ ها شود. زمانی که گیاه در معرض سرما قرار گیرد، عوارض سرد شدن را می توان 3 تا 7 روز بعد در برگ های گیاه مشاهده نمود.

آگلونما قرمز نسبت به دیگر گیاهان می تواند در رطوبت کمتری زیست کند. البته این گیاه آپارتمانی رطوبت را دوست دارد و اگر رطوبت در محیط بیشتر باشد بهتر رشد خواهد کرد.

 

کود دهی

کود دادن به اگلونما قرمز برای داشتن گیاهی شاداب و پر رشد لازم است. ماهی یکبار کوددهی در تابستان می تواند نیاز های این گیاه را تامین ماید.

 

تعویض گلدان آگلونما قرمز

زمان انتخابی برای تعویض گلدان گیاهان بسیار اهمیت دارد زیرا ممکن است موجب مرگ گیاه شود. بهتر است گلدان آگلونما قرمز را هر دو سال یکبار و در فصل بهار تعویض کنید. برخی از گیاهان پس از رشد در گلدان و نداشتن فضای کافی مممکن است دچار پوسیدگی و مرگ شوند و به همین دلیل تعویض گلدان برای گیاهان آپارتمانی که جای محدود تری دارند اهمیت دارد.

 

تکثیر گیاه

این گیاه را با راحتی با ریشه زنی ساقهها در آب در فصل بهار و تابستان می توانید تکثیر کنید. در صورت نگهداری در خانه فصل سال نیز اهمیت چندانی نخواهد داشت.

 

آفت و بیماری های اگلونما فرمز

در واقع می توان گفت هیچ آفتت و بیماری جدی برای اگلونما قرمز وجود ندارد. این گیاه به ندرت مورد حمله حشرات و عنکبوت ها قرار می گیرد. در صورتی که آبدهی بیش از اندازه باشد، ممکن است موجب پوسیدگی شود. در مورد گیاهانی که در محیط های بسیار خشک کاشته شوند یا بی آب بمانند قهوه ای شدن در برگ ها دیده می شود.

با نگهداری آگلونما قرمز زیبایی خاصی به اطراف خود ببخشید.

 

منبع