خانه » با کاربرد یخ در زیبایی آشنا شوید
کاربرد یخ در زیبایی
کاربرد یخ در زیبایی
پوست ، مو و زیبایی

با کاربرد یخ در زیبایی آشنا شوید

کاربرد یخ در زیبایی

قالب های یخ به جز خنک کردن شما در گرمای تابستان با نوشیدنی های دلپذیر کاربرد های دیگری نیز دارند. کاربرد یخ در زیبایی و اثراتی که می تواند بر پوست صورت داشته باشد را در ادامه ی این مقاله با هم بررسی خواهیم کرد.

 

کمک به رفع آکنه

قالب های یخ می توانند در بهبود آکنه ها خصوصاً انواع دردناک آن نقش داشته باشند. استفاده از کمپرس یخ سبب بهبود گردش خون در ناحیه بروز آکنه می شود و به باز شدن سر جوش و خروج سریعتر عفونت کمک می کند. از طرفی می تواند التهاب ناشی از آکنه را کاهش دهد.

 

درخشان کردن پوست با قالب های یخ

سرمای قالب های یخ روی پوست به سفت شدن بافت پوست کمک می کند و به این ترتیب می تواند سبب کاهش چروک های پوستی و پیری زودرس پوست شود.

استفاده از قالب های یخ روی پوست کمک می کند تا منافذ پوست بسته شود و غدد چربی زیر پوست برای ترشح چربی طبیعی تحریک شوند و پوست را نرم و درخشان کنند.

 

درمان آفتاب سوختگی

قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید می تواند منجر به ایجاد سوختگی روی پوست شود. پوسته پوسته شدن و تاول پوستی ممکن است در اثر آفتاب سوختگی به وجود بیاید. برای درمان سریع آفتاب سوختگی و ممانعت از ایجاد مشکل های ذکر شده می توانید از قالب های یخ روی پوست استفاده کنید. برای اینکار بهتر است مقداری ژل آلوئه ورا را در قالب های فریزر بریزید و پس از یخ زدن روی پوست بمالید. با این کار می توانید از خواص ضد التهابی و فواید آلوئه ورا روی پوست نیز بهره ببرید.

 

رفع پف زیر چشم

پف زیر چشم و دایره ی تیره رنگ اطراف پشم را نیز می توان با استفاده از قالب های یخ درمان کرد. این عارضه به دلیل عوامل ژنتیکی، آلودگی های آب و هوا، سیگار کشیدن و نامنظم بودن خواب، استرس و یا رژیم غذایی نا مناسب ایجاد شود. علاوه بر درمان عوامل ایجاد کننده استفاده از خیار و گلاب یخ زده در قالب های یخ می تواند به بهبود آن کمک کند.

 

پاک کننده ی پوست صورت

برای پاک سازی پوست صورت با قالب های یخ می توانید آب خیار و کمی عسل را با هم مخلوط کرده و با ان ها قالب یخ درست کنید. خیار به تنهایی یکی از بهترین مواد ابرسان برای پوست محسوب می شود و استفاده از قالب یخ آب خیار و عسل کمک می کند تا پوس شما نرمی و لطافت خوبی پیدا کند. اجازه بدهید قالب های یخ 5 تا 10 دقیقه روی پوست شما بمانند و سپس آبکشی کنید و از نتیجه آن لذت ببرید.

با دانستن انواع کاربرد یخ در زیبایی از رسیدگی به پوست خود با توجه به این نکات غافل نشوید.

 

منبع