خانه » راز زيبايي موهاي زنان هندي چیست
راز زیبایی موهای زنان هندی
راز زیبایی موهای زنان هندی
پوست ، مو و زیبایی

راز زيبايي موهاي زنان هندي چیست

راز زيبايي موهاي زنان هندي

به راستی راز زیبایی موهای زنان هندی چیست که موهایشان بلند، پرپشت، ضخیم و براق است حتی نکته جالب اینکه موهایشان خیلی دیر سفید می شود. آیا اینها عجیب نیست؟ تحقیقاتی انجام گرفت که ربطی به تغذیه و ژن آن ها ندارد. در ادامه با ما همراه باشید تا این راز را با شما در میان بگذاریم.

  • زنان هندی هر روز موهایشان را نمی شویند بلکه هفته ای دو الی سه مرتبه موهایشان را می شویند بنابراین کف سرشان فرصت چرب شدن دوباره را دارد. چربی موی سر آن را در برابر آلودگی هوا و نور خورشید و نیز خشکی هوا محافظت می کند. جالب نیست؟ اگر می خواهید این کار را تجربه کنید باید به مرور خود را به کمتر شستن موهایتان عادت دهید. در ابتدا کمی سخت است اما ارزش آن را دارد.
  • زنان هندی معمولا از سشوار و اتوی مو استفاده نمی کنند و می گذارند موهایشان به خودی خود خشک شود. پس اگر می خواهید مثل آن ها موهای زیبا و سالم داشته باشید از این به بعد پس از حمام حوله ای تمیز دور سر خود بپیچید و بعد از اینکه موهایتان نیمه خشک است آن را در بیاورید تا موهایتان در معرض هواه خشک شوند.
  • هیچ گاه از شانه و برس فلزی استفاده نکنید. برس چوبی گزینه مناسب تری است.
  • در هند خانم ها عادت ندارند موهایشان را ببندند و یا به شکل های مختلف درست کنند آن ها معمولا موهایشان را می بافند و یا باز می گذارند.
  • بهتر است از گلسرهای پلاستیکی و فلزی کمتر استفاده کنید.

 

راز داشتن موهای ضخیم و بلند

  • بهتر است از داروخانه ویتامین های مناسب برای مو را تهیه کنید نظیر: فولات، زینک، بیوتین و برخی ویتامین ها.
  • تغذیه تان را سالم تر کنید. اگر در طول ماه بیشتر از یک بار ساندویچ، سرخ کردنی و غذاهای حاضری یم خورید فکر داشتن موهای سالم را از سر بیرون کنید. خوردن سبزیجات، دانه ها و مغزها به رشد و زیبایی موهایتان کمک فراوانی خواهند کرد.
  • زنان هندی برای مراقبت از موهای خود از روغن های مخصوصی استفاده می کنند. قبل از حمام به مدت چند ساعت آن ها را روی موهای خود می مالند سپس آن را با شامپوی ملایم می شویند. روغن زیتون نیز گزینه مناسبی برای موهایتان است.
  • آخرین گزینه اینکه باید مراقب استرس و بازتاب آن به زیبایی خود باشید. اگر زیاد استرس داشته باشید و یا از کم خوابی و خستگی رنج ببرید به زودی بازتاب آن را روی پوست و موی خود خواهید دید.

 

همانطور که دیدید علاوه بر ژن و تغذیه نکات ریز و حائز اهمیتی در راز زیبایی موهای زنان هندی وجود دارد. با دانستن این مهم ما هم می توانیم این شیوه های جالب را برای داشتن موهای زیبا و سالم به کار گیریم.

 

منبع