خانه » طرز تهیه سفید کننده دندان خانگی
سفید کننده دندان خانگی
سفید کننده دندان خانگی
پوست ، مو و زیبایی

طرز تهیه سفید کننده دندان خانگی

سفید کننده دندان خانگی

امروز دستور تهیه نوعی سفید کننده دندان خانگی را در اینجا آموزش خواهید دید که بدون شک شما را متعجب می کند. نکته ی تعجب آور اینجاست که در دستور این سفید کننده دندان خانگی از زردچوبه استفاده شده است. بله زردچوبه! زردچوبه روی هر شیء و سطحی رنگ زرد از خود بر جای می گذارد اما می تواند دندان های زرد را سفید کند! البته ساز و کار عملکردی آن مشخص نیست ولی مطمئن باشید از امتحان آن ضرر نمی کنید.

 

زردچوبه برای دندان ها

زردچوبه برای دندان های حساس نیز مفید است و مشکلات دندان ماننددندان درد و .. را نیز می تواند بهبود دهد زیرا خواص ضد التهابی و ضد میکروبی دارد. ماده ی موثره ای به نام کوکومین در زرد چوبه وجود داردکه تمام این خواص و آثار را ایجاد می کند.

 

جوش شیرین

در کنار زردچوبه، جوش شیرین نیز به عنوان ساینده ای ملایم می تواند جرم روی دندان ها را از بین ببرد. به همین دلیل همراه با روغن نارگیل به عنوان خمیردندان و سفید کننده دندان خانگی استفاده می شود.

این ترکیب کمک می کند که پلاک های دندانی تمیز شوند زیرا می تواند اسید تولید شده توسط باکتری های دهان را خنثی کند. پلاک های دندانی عامل پوسیدگی دندان و بیماری های لثه هستند.

 

روغن نارگیل

خواص روغن نارگیل برای دهان و دندان بر کسی پوشیده نیست. این روغم خواص ضد میکروبی دارد و باکتری های دهان را از بین می برد. حتی می تواند پوسیدگی های دندان، بوی بد دهان و حساسیت های دندانی و بیماری های لثه را درمان کند.

 

مواد لازم برای تهیه سفید کننده دندان

پودر زردچوبه

جوش شیرین

روغن نارگیل

کاسه و قاشق

قاشق پیمانه

ظرفی برای ذخیره

 

روش تهیه سفید کننده دندان خانگی

با قاشق پیمانه، 4 قسمت پودر زرد چوبه را اندازه کنید. سپس 2 قسمت جوش شیرین را به آن بیفزایید. دو و نیم تا سه قاشق نیز روغن نارگیل نیاز دارید تا به این مخلوط اضافه کنید.

 

نحوه استفاده از سفید کننده دندان خانگی

در هر بار استفاده دو قاشق چای خوری از این خمیر را روی مسواک خود قرار دهید. یک تا دو دقیقه دندان ها را مسواک بزنید. در انتها یک قاشق چای خوری روغن نارگیل را در دهان خود بگردانید و دهان را با آب بشویید.

استفاده از این خمیر چند بار در هفته به مدت یکی دو هفته توصیه می شود. پس از این دوره می توانید میزان مصرف را به هفته ای یک یا دو بار برسانید.

نکات

اگر رد زردی از زرد چوبه روی پوست اطراف دهان شما باقی ماند، می توانید کمی شیر را به مدت 5 دقیقه روی پوست قرار دهید تا این رنگ را ببرد.

این سفید کننده دندان خانگی را حتما امتحان کنید.

 

منبع