خانه » ساخت مجسمه های چوبی از چوب بازیافت شده
هنر و هنرمندان

ساخت مجسمه های چوبی از چوب بازیافت شده

مجسمه های چوبی
مجسمه های چوبی

ساخت مجسمه های چوبی بازیافتی به دست هنرمند دانمارکی

یک هنرمند دانمارکی با ساخت مجسمه های چوبی از چوب بازیافت شده، 6 مجسمه ی غول پیکر و جذاب در شهر کپنهاگ در معرض دید گذاشته است.

استفاده از ضایعات و تبدیل آن به محصولات هنری تنها نیاز به کمی خلاقیت دارد و می توان با کمترین هزینه برای مواد اولیه زیباترین آثار را خلق کرد.

 

هنر و بازیافت

در سال های اخیر معضل زباله های تولید شده و اه های خلاصی از شر آن ها به موضوع بسیاری مهمی برای جوامع تبدیل شده است. از آنجا که یکی از وظایف هنر القاء فرهنگ و جلب توجه افراد جامعه به موضوعات مهم روز و جا انداختن راه حل هاست، استفاده از مواد بازیافتی در هنر به نوعی دهنده ی این پیام است که مردم به بازیافت زباله ها توجه بیشتری داشته باشند.

استفاده از دور ریختنی های قابل استفاده از دیرباز در هنر جای داشته است. برای مثال هنر تکه دوزی با استفاده از دور ریز پارچه های انجام می گرفته و می گیرد. امروزه نیز به لطف فناوری تولید زباله آنچنان افزایش یافته است که اشیاء زیادی را به عنوان مواد اولیه کار های هنری از آن می توان جدا کرد.

 

نیاز به ایده

برای استفاده ی دوباره از مواد دور ریختنی و به اصطلاح بازیافت آن ها تنها به یک جرقه ی ایده نیاز دارید. برای مثال می توانید سی دی های دور ریختنی را با خلاقیت به زیر لیوانی های جذاب تبدیل کنید. بطری های پلاستیکی نیز که امروزه یکی از آلوده گننده ترین مواد محیط زیست به خصوص جنگل ها و دریا ها محسوب می شوند در موارد بسیار خلاقانه ای می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. برای مثال می توانید بطری ها را به صورت افقی سوراخ کرده و در آن ها گل بکارید. استفاده از بطری ها در پروژه های خلاقانه ی عظیم نیز بسیار جذاب است. در کل هنرمندانی که با بازیافت زباله پروژه های خلاقانه بزرگ شهری را کلید می زنند کار بسیار ارزشمندی انجام می دهند.

مجسمه چوبی غول پیکر
مجسمه چوبی غول پیکر
مجسمه چوبی
مجسمه چوبی

ساخت مجسمه های چوبی غول آسا

وقتی هنرمندی زمان صرف می کند تا به جای خرید ابزار و مواد اولیه آماده از بازیافت و بازاستفاده از مواد می تواند ایده های خلاقانه و هنرمندانه تری نیز به دهن برساند.

توماس دامبو هنرمند دانمارکی با استفاده از پالت های چوب بازیافتی شش مجسمه ی چوبی غول آسا و چشم گیر را در شش نقطه ی پنهان و جذاب در شهر کپنهاگ دانمارک ساخته است.

این مجسمه ها در اطراف شهر پیام بازیافت زباله، جمع آوری زباله و اهمیت دادن بیشتر به طبیعت را به مردم القا می کنند.

مجسمه های چوبی غول آسای جناب دامبو نمونه ای تمام عیاز از یک پروژه زیبا با مواد بازیافتی است.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید