خانه » معرفی کتاب سه شنبه ها با موری
فیلم ، کتاب و موزیک

معرفی کتاب سه شنبه ها با موری

سه شنبه ها با موری
سه شنبه ها با موری

 داستان بزرگترین درس زندگی در حضور دو مرد جوان و پیر

کتاب سه شنبه ها با موری با عنوان اصلی Tuesdays with Morrieرا یک نویسنده آمریکایی به نام میچ آلبوم نوشته است. این کتاب که همیشه از زمان انتشار (1977) تا کنون در جایگاه پرفروش ترین کتاب ها بوده است در دنیا به حدود سی زبان مختلف ترجمه شده است و در دنیا نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. اپرا وینفری مجری معروف تلویزیونی نیز بر مبنای آن فیلمی ساخته است.

کتاب پیاده سازی گفتگوهای واقعی بین موری شوارتز و شاگردش میچ آلبوم است که نویسنده آن را به صورت کتاب در اختیار جهان قرار داده است.

در این کتاب موری قهرمان داستان دچار بیماری است که اعضای بدن او را به مرور از کار می اندازد و مرگ سلولی بافت و ماهیچه های بدن او را به دنبال دارد. وی مرگ خود را پذیرفته است اما در واپسین روز های زندگی خود به دنبال کمالی است که در دیدگاه خود می خواهد به آن برسد. میچ نویسنده ی کتاب، هر سه شنبه به ملاقات استاد خود می رود و صحبت هایشان در مورد مرگ، خانواده، بخشش، ازدواج، افسوس و حسرت ها و جهان را در کتاب خود گرد آوری کرده است.

دیدگاه کتاب

در معرفی کتاب سه شنبه ها با موری باید گفت که این کتاب نوعی جهان بینی برگرفته از تجربیات یک پیرمرد و برگرفته از وجدان انسانی در واپسین روز های عمر را در خود دارد. این کتاب ادعا دارد که درس هایی در قالب چگونه زیستن را در کلام خود منتقل می کند و میچ که استاد خود را گم کرده بوده است بار دیگر در اواخر عمر او موفق می شود پای درس و کلاس بنشیند و درس آخر را نیز که در مورد زندگی است، از استادش بگیرد و تجربیات یک پیرمرد دانا را بشنود. خواندن گفتگوی این استاد پیر و شاگرد جوانش برای آشنا شدن با دیدگاه آن ها در مورد جهان و زندگی و البته نه برای الگوی 100% بودن خالی از لطف نیست.

در مورد نویسنده

میچ آلبوم متولد سال 1958 و نویسنده ای آمریکایی الاصل است. وی روزنامه نگار، نمایش نامه نویس، فیلم نامه نویس، مجری تلویزیونی و نوازنده است. میچ دیوید آلبوم فارغ التحصیل رشته ی جامعه شناسی و ارشد روزنامه نگاری و مدیریت بازرگانی از دانشگاه های آمریکا است.

او نویسنده ی داستان های الهام بخشی در قالب کتاب، نمایشنامه و فیلم نامه است و این مساله موجب شهرت وی شده است.

کتاب های دیگری هم چنین از این نویسنده با عناوین “در بهشت 5 نفر منتظر شما هستند” ، “کمی ایمان داشته باش” و “ارباب زمان” به فارسی ترجمه شده اند.

اما کتاب سه شنبه ها با موری در صدر نوشته های او قرار دارد.

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید