خانه » درمان گیاهی بارداری خارج از رحم چیست ؟
درمان گیاهی حاملگی خارج از رحم
درمان گیاهی حاملگی خارج از رحم
فرزند و والدین

درمان گیاهی بارداری خارج از رحم چیست ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

درمان گیاهی بارداری خارج از رحم

پیش از توضیح در مورد درمان گیاهی بارداری خارج از رحم لازم است شرح مختصری از بارداری خارج رحمی و علت و درمان عمومی آن داشته باشیم.

 

بارداری خارج از رحم چیست ؟

زمانی که تخمک لقاح یافته در جایی غیر از رحم بماند و در آن محل رشد کند، بارداری خارج از رحم اتفاق افتاده است. اکثراً این اتفاق در لوله های فالوپ که متصل کننده ی تخمدان به رحم هستند رخ می دهد. از هر 60 حاملگی یک مورد خارج رحمی است.

 

علل بارداری خارج از رحم

عفونت و التهاب در لوله های فالوپ می تواند مانعی برای رسیدن تخمک لقاح یافته به رحم باشد. تجمع مخاطی، جای زخم، تنش های عضلانی، شکل ناموزون مادرزادی لوله های فالوپ و … می توانند از جمله عوامل بارداری خارج از رحم باشند.

 

خطر بارداری خارج رحمی برای چه کسانی بیشتر است ؟

در زنان بین 35 تا 44 ساله، زنانی که سایقه بارداری خارج رحمی داشته اند، زنانی که دچار التهاب و عفونت در مجرای فالوپ باشند و زنانی که سابقه ی جراحی در این ناحیه داشته اند ،ار جمله کسانی هستند که برای آن ها احتمال بارداری خارج رحمی بیشتر وجود دارد.

 

درمان طب سنتی چینی برای بارداری خارج از رحم

حاملگی خارج رحمی نیاز به مداخلات پزشکی نوین مانند درمان دارویی یا لاپاروسکوپی دارد. در کنار این درمان ها از درمان طب سنتی چین نیز می توان استفاده نمود. طب چینی به منظور بهبود کامل سلامت باروری پس از طی مراحل لازم از نظر پزشکی نوین، وارد عمل می شود. برای درمان این عارضه از طب سوزنی، گیاهان دارویی و ماساژ اندام های تولید مثل استفاده می شود. در ادامه با راهنمایی هایی مربوط به تغذیه سرعت بهبودی و سلامت بارداری های آینده تأمین می شود.

طب سوزنی با تحریک جریان لنفی در بدن باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن و سرعت بخشیدن به گذراندن دوران نقاهت پس از جراحی می شود. سیستم غدد درون ریز معمولاً در این شرایط از تعادل خارج می شوند و باید از طریق تحریک غده هیپوفیز درمان شوند.

گیاهان دارویی در طب سنتی چین بر اساس تشخیص فردی تجویز می شوند. برخی از بیماران پس از بارداری خارج رحمی، دچار خستگی، درد کمر و فشار شکمی می شوند. هدف استفاده از گیاهان دارویی کاهش این علائم و از بین بردن هر گونه توده ی باقیمانده از بقایای بارداری در بدن است. ضمناً گیاهان دارویی همراه با ماساژ اندام های تولید مثل برای بهبود جریان خون و حل مشکلات ساختاری و عضلانی و جای زخم جراحی، سبب تعادل سیستم تولید مثل به منظور آمادگی برای بارداری آینده نیز می شود.

درمان گیاهی بارداری خارج از رحم پس از درمان پزشکی نوین وارد عمل می شود و باعث بهبود وضعیت جسمانی میگردد.

 

منبع

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید