خانه » راه کاهش وزن با آرام غذا خوردن
کاهش وزن با آرام غذا خوردن
کاهش وزن با آرام غذا خوردن
بهداشت و سلامت سرگرمی

راه کاهش وزن با آرام غذا خوردن

کاهش وزن با آرام غذا خوردن

مطالعات کاهش وزن با آرام غذا خوردن و ایجاد تأخیر زمانی در غذا خوردن را ثابت کرده اند. برای این که بتوانیم این روند را به صورت عملی پیاده کنیم لازم است از قبل برای آن برنامه ریزی کرده و تمرین انجام دهیم تا از نظر روانی فشار ایجاد نشود.

کاهش وزن با آرام غذا خوردن به این علت ایجاد می شود که بدن زود تر اعلام سیری می کند و با ایجاد تاخیر های کوتاه در غذا خوردن بدن وادار می شود که به ذخایر خود دست ببرد و از آن ها استفاده کند.

 

چگونه تمرین کنیم ؟

برای افرادی که دچاز چاقی هستند تغییر در زمان غذا خوردن گاهی سخت می شود و بدون تمرین به راحتی تعهد خود به این سبک غذا خوردن را می شکنند. به همین دلیل در اینجا راهکار هایی برای تمرین کردن در جهت رسیدن به تناسب و اندام و لاغری با تغییر سبک تغذیه را ارائه می دهیم.

 

از پیش برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی برای غذا خوردن نه تنها به شما کمک می کند که به درستی انتخاب کنید که چه چیزی باید بخورید، به شما کمک می کند تا زمان غذا خوردن خود را نیز به طور دقیق تعیین نمایید. برای شروع ساعت معمولی میل کردن وعده های غذایی خود را یادداشت کنید. بدن معمولاً در همان ساعات مشخص هشدار گرسنگی را اعلام می کند.

بهتر است تعداد وعده های غذایی نیز بیشتر از 3 تا باشد. برای شروع از تاخیر زمانی کم استفاده کنید. برای سرگرم کردن خود می توانید حتی زمان آماده سازی غذا را به تاخیر بیندازید.

 

یخچال خود را همواره از غذا های سالم پر کنید

واقعیت این است که وقتی غذا های ناسالم و خوشمزه در دسترس باشند کمتر کسی می تواند جلوی وسوسه بایستد و آن ها را میل کند. سعی کنید در زمان که گرسنه نیستید خرید کنید و همواره خوراکی های سالم و سبزیجات بخرید.

این نکته را نیز باید در تغییر سبک غذایی خود در نظر بگیرد. اگر یخچال شما همیشه از خوراکی های سالم پر باشد در زمان گرسنگی راهی به جز میل کردن غذای سالم ندارید و همین امر به مرور زمان ذائقه ی شما را تنظیم می کند. زیرا غذایی که انسان در زمان گرسنگی میل می کند برای او لذیذ خواهد بود.

 

بیرون غذا نخورید

غذا های رستورانی عموماً چاق کننده هستند. سعی کنید کمتر بیرون غذا بخورید و یا رستوران هایی که غذای سالم عرضه می کنند را شناسایی کنید.

ببینید لاغری آنقدرها هم سخت نیست و نیاز به رژیم غذایی دشوار ندارد. تنها لازم است سبک و نحوه غذا خوردن خود را عوض کنید تا نتیجه ی کاهش وزن با آرام غذا خوردن و تاخیر در غذا خوردن را ببینید.

 

منبع