خانه » سه روش طبیعی برای داشتن دندان های سفید تر در خانه
بهداشت و سلامت

سه روش طبیعی برای داشتن دندان های سفید تر در خانه

دندان سفیدتر مثل موی ضخیم و براق مواردیست که امروزه بسیاری از مردم به دنبال آن هستند. در واقع در کشوری مثل آمریکا سالانه بالای 1.4 بیلیون دلارصرف هزینه خرید محصولات سفیدکننده دندان می شود. که این مبلغ مقدار قابل توجهی برای دندان می باشد.

چرا دندان ها زرد می شود؟

برای اینکه دندان سفید داشته باشید باید ابتدا بهتر است بدانیم چرا دندان ها زرد میشود. دلایل بسیاری برای این امر موجود می باشد به عنوان مثال دلایل ژنتیکی، نوع غذا  و نوشیدنی و همچنین نحوه رعایت کردن بهداشت دهان و غیره… مینای دندان یکی از چهار بافت دندان می باشد که یک پوشش قوی و سفیدی برای محافظت از دندان می باشد. عاج دندان که از مینای دندان خمایت میکند زرد رنگ است و در آن عصب می باشد. پالپ دندان یا همان مغز دندان که در مرکز دندان می باشد و خون و رگهای لنفاوی در آن قرار دارد که ریشه دندان را پوشش می دهد. مینا و عاج دندان بزرگترین نقش را دررنگ دندان دارند. مواد غذایی خاص و برخی نوشیدنی ها به طور مستقیم به روی مینای دندان لکه به جا می گذارد.

 

خمیر جوش شیرین و لیمو تازه

مواد مورد نیاز : چند قاشق چایی خوری جوش شیرین ، و مقدار کافی آبلیمو تازه و یا آب برای تشکیل خمیر و یک مسواک.

طرز تهیه و استفاده :  چند قاشق چایی خوری جوش شیرین  را با  مقدار کافی آبلیمو تازه و یا آب مخلوط کرده تا به شکل خمیر در بیاید. دندان و بزاق دهان خود را به وسیله دستمال پاک کرده و مقدار کافی خمیر را روی مسواک گذاشته و مسواک بزنید. اگر خمیر را با آب لیمو درست کردید پس  از یک  دقیقه و اگر با آب درست کردید پس از 3 دقیقه شست و شو دهید.

bakingsodapasteforteeth

brushingteethwithbakingsoda

 

اسکراب توت فرنگی، نمک و جوش شیرین

مواد مورد نیاز :  1 تا 3 توت فرنگی بزرگ،  اندکی نمک دریا و  ½ قاشق چای خوری جوش شیرین (اختیاری)

طرز تهیه و استفاده :  توت فرنگی را له کرده و با نمک دریا و  ½ قاشق چای خوری جوش شیرین مخلوط کرده و قبل از استفاده  دندان و بزاق دهان خود را به وسیله دستمال پاک کرده و بعد از آن خمیر را روی مسواک گداشته و مسواک بزنید و بعد از نهایت 5 دقیقه آنرا بشورید.

strawberrytoothpaste

usingstrawberrytowhitenteeth

شستن به وسیله روغن نارگیل

مواد مورد نیاز : تقریبا  یک قاشق روغن نارگیل

طرز تهیه  و استفاده :  صبح ها قبل از اینکه مسواک بزنید  یک قاشق چایی خوری روغن نارگیل و یا کمتر ( بستگی به اندازه دهان شما دارد)  را در دهان خود 10 تا 15 دقیقه نگه دارید و بعد  خارج کنید و دهان خود را شستشو دهید و مسواک بزنید.

oilpullingteeth

2 Comments
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید