خانه » معرفی کتاب ملت عشق
کتاب ملت عشق
کتاب ملت عشق
سرگرمی

معرفی کتاب ملت عشق

Sending
User Review
0 (0 votes)

کتاب ملت عشق

کتاب ملت عشق پرفروش ترین کتاب تاریخ ترکیه شناخته شده است. این کتاب را ارسلان فصیحی به فارسی برگردانده و انتشارات ققنوس آن را در 511 صفحه به چاپ رسانده است. کتاب ملت عشق در ایران نیز با استقبال خوبی روبه رو شده است.

 

معرفی کتاب ملت عشق

داستان کتاب شامل دو داستان است که یکی در عصر امروز در آمریکا رخ می دهد و دیگری در قرن هفتم در قونیه. زنی به نام اللا در زندگی زناشویی خود مشکل داردو ویراستار است. رمانی به نام ملت عشق را برای ویراستاری به او می دهند و این رمان زندگی او را عوض می کند. در واقع کتاب زندگی اللا و زندگی مولانا را در کتاب تحت ویراستاری او دنبال می کند.

 

اصل ماجرا

اصل موضوع کتاب ملت عشق در مورد عشق مولانا و مراد او شمسس تبریزی است. خواند این کتاب واقعا لذت بخش است و اگر آن را به دست بگیرید کنار نخواهید گذاشت.

 

زاویه روایت

کتاب از زاویه دید افراد مختلفی روایت می شود. این موضوع یعنی تغییر روایت گر از جمله جذابیت های این کتاب است. حدود 18 نفر اتفاقات کتاب ملت عشق را شرح می دهند. روایت گر های کتاب اول شخص و سوم شخص هستند. گاهی مولانا با شما سخن می گوید و گاهی شمس.

 

قسمتی از کتاب

سنگی را اگر به رودخانه ای بیندازی، چندان تاثیری ندارد. سطح آب اندکی می شکافد و کمی موج بر می دارد. صدای نامحسوس “تاپ” می آید، اما همین صدا هم در هیاهوی آب و موج هایش گم می شود. همین و بس. اما اگر همان سنگ را به برکه ای بیندازی… تاثیرش بسیار ماندگارتر و عمیق تر است. همان سنگ، همان سنگ کوچک، آب های راکد را به تلاطم در می آورد.

در جایی که سنگ به سطح آب خورده ابتدا حلقه ای پدیدار می شود؛ حلقه جوانه می دهد، جوانه شکوفه می دهد، باز می شود و باز می شود، لایه به لایه. سنگی کوچک در چشم به هم زدنی چه ها که نمی کند. در تمام سطح آب پخش می شود و در لحظه ای می بینی که همه جا را فرا گرفته. دایره ها دایره ها را می زایند تا زمانی که آخرین دایره به ساحل بخورد و محو شود.

 

پشت جلد کتاب ملت عشق

مولانا خودش را «خاموش» می نامید؛ یعنی ساکت. هیچ به این موضوع اندیشیده ای که شاعری، آن هم شاعری که آوازه اش عالمگیر شده، انسانی که کار و بارش، هستی اش، چیستی اش، حتی هوایی که تنفس می کند چیزی نیست جز کلمه ها و امضایش را پای بیش از پنجاه هزار بیت پرمعنا گذاشته چطور می شود که خودش را «خاموش» بنامد؟

کتاب ملت عشق را در فهرست کتاب هایی قرار دهید که قصد خواندنشان را دارید.

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید