خانه » پیشنهاد وارن بافِت
خانه داری عکس نوشته

پیشنهاد وارن بافِت

٩ پیشنهاد وارن بافِت برای موفقیت

٩چیز که وارن بافِت پیشنهاد می کند انجام دهید تا شاد و موفق باشید

این سرمایه گذار افسانه ای می خواهد شما به اندازه خود او موفق باشید و حاضر است راه های دستیابی به این هدف را به شما معرفی کند.

وارن بافِت چیزهایی در مورد کسب ثروت و موفقیت می داند و با ارائه مشاوره به افرادی که می خواهند قدم در جای پای او نهند مخالفتی ندارد.

سایت امور مالی شخصی “GOBankingRates”حدود چهارده توصیه ی او به فارغ التحصیلان و جوانان را در خود جای داده است. توصیه های او عالی هستند و همه ما بدون توجه به سن مان باید از آن ها استفاده کنیم. اکنون به برخی از بهترین پیشنهادات او می پردازیم.

 

بر روی خود سرمایه گذاری کنید

بافِت در برنامه صبح بخیر آمریکا می گوید:”سرمایه گذاری بر روی خود بهترین کار است . این کار به شما کمک می کند استعداد و توانایی های خود را ارتقا دهید”.

این یک توصیه بسیار خوب به افرادی است که در حال تحصیل و آموزش برای بهبودِ مهارتی خاص هستند به علاوه به افرادی که به دنبال یادگیری یک مهارت جدید هستند نیز کمک می کند.( 10 گام برای موفقیت شما به عنوان یک کارآفرین).

 

– تغییر هر چه سریع ترِ عادت های بد

بافت می گوید:”عادات می توانند شما را بسازند یا از پا در آورند. من همواره با مردمی آشنا می شوم که الگوهای رفتاری مخرب دارند. آنها به راستی در دام الگو ها و عادات خود افتاده اند”.

او باور دارد بهترین کار این است که قبل از بسته شدن دام، خود را از آن رها کنید. به همین دلیل به دانشجویان دانشگاه فلوریدا توصیه می کند هر چه زودتر عادات خوب را در خود پرورش دهند. او ادامه می دهد:” شما در این سن می توانید بسیار راحت تر از من عادت های مضر را کنار بگذارید.

بسیاری از رفتارها در پی عادت ها شکل می گیرند. بر هم زدن زنجیره ی عادات زمانی راحت تر است که هنوز عادات به رفتار تبدیل نشده اند .”

این حرف تا حدی صحت دارد اما اگر سن شما بیشتر از یک دانشجو ارشد دانشگاه است ناامید نشوید. عادات را می توان در هر دوره ای از زندگی تغییر داد هرچند ممکن است در برخی سنین این کار سخت تر باشد. اینجا راز انجام این کار را ببینید.

 

– نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید

با شناخت نقاط قوت و ضعف خود می توانید بر روی چیزهایی که به خوبی انجام می دهید سرمایه گذاری کنید و از موقعیت های تنش زا که نقاط ضعف شما را به چالش می کشند دوری نمایید. بافِت می گوید:” لازم نیست در هر کاری متخصص باشید، اما خوب است محدوده دانش خود را بشناسید و در داخل منطقه امن بمانید”.

 

– چیزی که به آن نیاز دارید را با چیزی که لازم ندارید عوض نکنید

بافت برای دانشجویان دانشگاه فلوریدا توضیح می دهد:” این به معنی این نیست که گاهی ریسک کردن اشتباه است. اما حتی اگر این کار را انجام می دهید سعی کنید به خاطر دلایل درست باشد. او گفت افراد زیادی را دیده است که در زمانِ اشتباه و فقط از روی حرص و طمع ریسک های بزرگ کرده اند.

او می گوید:” اهمیتی ندارد شانس موفقیت شما چقدر است ، هرگز نباید چیز های مهم را به خاطر چیزهای غیر ضروری به خطر بیاندازید”.

 

– کار مورد علاقه خود را بیابید

بافت در سخنرانی خود می گوید:”شما باید کاری را انجام دهید که اگر ثروتمند هم باشید حاضرید آن را انجام دهید.

در این حالت شما همواره چیز تازه ای یاد می گیرید، نسبت به آن هیجان زده خواهید شد و به خاطر آن حاضر خواهید بود از تخت خود جدا شوید. یافتن کاری که دوست دارید بهتر از انجام کاری است که درآمد خوبی دارد یا در رزومه کاری تان خوب به نظر می رسد”.

 

– با افرادی در ارتباط باشید که آن ها را تحسین می کنید

بافت بارها در مورد اهمیت مربیگری و نقش آموزگارِ خود(پرفسور بنجامین گراهام، دانشگاه کلمبیا) در زندگی اش سخنرانی نموده است. او به دانش آموزان دبیرستان توصیه می کند با افرادی وقت بگذرانند که خصوصیات مطلوب و قابل احترام دارند. “کافی است انتخاب کنید و با افرادی در ارتباط باشید که رفتار بهتری دارند”.

 

– با ترس های خود روبرو شوید

اجازه ندهید ترس شما را از انجام کاری باز دارد به خصوص کار هایی که می دانید برای موفقیت باید انجامشان دهید. بافت در مورد تجربه شخصی خود می گوید زمانی از سخنرانی عمومی هراس داشته و این موجب می شود برای بهبود این مهارت در کلاس های دیل کارنگی شرکت کند. اکنون او یکی از سخنرانان مطرح و خبره در دنیاست.

ممکن است نتوانید پیشرفت چشمگیری داشته باشید اما اگر از انجام چیزی هراس دارید یا یکی از نقاط ضعف شماست سعی کنید با کسب مهارت با انجام آن کار کنار بیایید.

 

– زمان شما یک منبع با ارزش است. از آن به درستی استفاده کنید.

بیل گیتس می نویسد استفاده حریصانه از وقت یک درس مهم است که از بافت یاد گرفته است.  در روز هر فردی تنها بیست و چهار ساعت وجود دارد و وارن به این موضوع بسیار آگاه است. او اجازه نمی دهد تقویم اش با جلسات بی فایده پر شود. حتی اگر مانند او مولتی میلیاردر نیستید بهتر است شما هم همین کار را انجام دهید.

 

– فرصت های خوب را از دست ندهید

هر چند بسیاری از توصیه های بافت محافظه کارانه است، او اعتقاد دارد هنگام یافتن فرصت خوب باید با هر دو دست به آن چسبید. او در کنفرانسی در دانشگاه ایالتی جورجیا می گوید:” فرصت های بزرگ را باید غنیمت شمرد. ما کارهای زیادی انجام نمی دهیم اما زمانی که فرصت کاری بزرگ و مناسبی پیش می آید باید آن را به خوبی انجام دهیم.

انجام کارهای بزرگ با کاستی و اهمال به اندازه انجام ندادن آن کار اشتباه است. وقتی فرصتی بزرگ به شما داده می شود باید از آن استقبال کنید. مگر چند بار از این فرصت ها پیش می آید…”

 

 

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید