خانه » مشاغل استرس زا عمرتان را کاهش می دهد
مشاغل استرس زا عمرتان را کاهش می دهد
مشاغل استرس زا عمرتان را کاهش می دهد
روانشناسی

مشاغل استرس زا عمرتان را کاهش می دهد

Sending
User Review
0 (0 votes)

چرا مشاغل پر استرس از عمر شما می کاهد؟

مشاغل پر استرس در مقایسه با بقیه ی مشاغل عمر کوتاه تری دارند.استرس یکی از عامل بسیاری از سکته های قلبی  و مغزی است

دانشمندان می گویند:افراد در مشاغل پر استرس همراه با کنترل کم بر کار خود بیشتر از کارگرانی که کنترل بیشتری بر شغل خود دارند، در سنین جوانی، جان خود را از دست می دهند. افرادی که کنترل بیشتری بر شغل خود دارند، احتمال مرگ شان در طول مدت مطالعه 34درصد کاهش می یابد.

سرپرست تیم تحقیق، گونزالز می گوید:می دانیم که محل کار بر سلامت روان تاثیر دارد.همچنین تحقیقات نشان می دهد مشاغل استرس زا بر میزان رضایت ما از زندگی مان نیز تاثیر دارد. گونزالزدر این باره می گوید:کارگرانی که کنترل کمی بر شغل پر استرس خود دارند,احتمالا بیش از کارگرانی که بر شغل شان کنترل دارند، دچار اضافه وزن می شوند.

محققان در  این مطالعه حدود 2400 شرکت کننده حاضر در مطالعه ی بلندمدت در ایالت ویسکانسین واقع در آمریکا را مورد بررسی قرار دادند(نیمی از شرکت کنندگان زن بودند).سن تمامی شرکت کنندگان در سال 2004 بین 63 تا 67 سال بود.

محققان پاسخ شرکت کنندگان را بررسی کردند و سپس وضعیت سلامت آن ها را تا سال 2011 کنترل کردند. دانشمندان میزان پایین بودن کنترل بر شغل شان را، عدم توانایی در مشخص کردن اهداف خود و تصمیم گیری درمورد انجام وظایف و اولویت بندی کار دانستند.

مشاغلی که شامل کارگران ساخت و ساز، دستیار پرستار و مکانیک هستند از این گروه به شمار می آیند.

مقایسه ی میزان مرگ و میر شرکت کنندگان توسط محققان و دانشمندان

گونزالز:داشتن کنترل کم بر مشاغل پر استرس با افزایش 15/4 درصدی احتمال مرگ در مقایسه با داشتن کنترل کم بر مشاغل کم استرس مرتبط بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x