خانه » ویژگی های صاحبان کسب و کارهای کوچک را بدانید
صاحبان کسب و کارهای کوچک
صاحبان کسب و کارهای کوچک
کسب و کار

ویژگی های صاحبان کسب و کارهای کوچک را بدانید

Sending
User Review
0 (0 votes)

صاحبان کسب و کارهای کوچک

عزم و اراده یکی از مهمترین ویژگی های صاحبان کسب و کارهای کوچک است. با این حال ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که سبب موفقیت صاحبان کسب و کارهای کوچک می شود. ویژگی هایی که در زیر ذکر خواهند شد، نتایجج تحقیقات موسسه پژوهش تجارت گاردین در مورد ویژگی های مشترک صاحبان این نوع کسب و کار است.

 

انعطاف پذیری

را اندازی کسب و کار کوچک نیازمند صرف زمان، انرژی و دانش و همچنین صبر و حوصله است. در طول فرآیند راه اندازی و حتی پس از آن مشکلاتی وجود دارند که برای یافتن راه حل به انعطاف پذیری نیاز است. آن ها اجازه نمی دهند مشکلات مانع رسیدن آن ها به اهدافشان شود.

 

روحیه همکاری

صاحبان کسب و کار های کوچک به خوبی می دانند که وظایف را درون گروه خود چگونه تقسیم کنند. از طرفی روابط خوب آن ها با مدیران، فروشندگان، مشتریان و نمایندگی ها عامل مهمی در موفقیتشان است.

 

فعالیت پیشگیرانه

این کارآفرینان ابتکار عمل دارند و قبل از اینکه به مشکلی بر خورد کنند می توانند تغییرات جهت داری برای عبور بهتر و راحت تر از آن انجام دهند. با همین ویژگی کسب و کار خود را رشد می دهند.

 

آگاه به فنون

هر کسب و کاری نیازمند دانش فنی مخصوص به خود است. صاحبان این کارها بیش از هر کس دیگری آگاه به تخصص های لازم هستند. این دانش باعث صرفه جویی زیادی در صرف زمان و پول خواهد شد.

 

متکی به خود

این افراد تمایلی ندارند که برای دیگران کار کنند. این افراد برای تصمیم گیری نگاهشان را به اطرافیان نمی دوزند و خودشان تصمیم می گیرند و برای ساختن آینده خود برنامه ریزی می کنند.

 

در دسترس

برای پیشبرد کار در دسترس بودن یکی از مهمترین ویژگی هاست. در دسترس برای کارمندان و در دسترس برای مشتریان! محصولات تولیدی باید برای بازار به خوبی تأمین شود.

 

پر انرژی

سطح انرژی صاحبان کسب و کار های کوچک به دلیل حجم زیاد وظایف باید بسیار بالا باشد. یک کار آفرین نمی تواند مانند کارمند تنها در ساعات اداری به کار فکر کند. برای یک کار آفرین کسب و کار تمام ساعات شبانه روز او را اشغال می کند. این افراد کار آفرین باید برای انجام هر گونه تلاش اضافه تر در جهت پیش برد کار آماده باشند تا موفق شوند.

 

شجاع

راه اندازی هر گونه کسب و کار جدیدی نیازمند خطر کردن و پذیرفتن احتمالات موجود است. کار آفرینان افرادی شجاع هستند که خطرات  احتمالی را می پذیرند و از طرفی ممکن است بار ها شکست بخورند و سرمایه از دست بدهند. اما، باز هم به راه خود ادامه خواهند داد.

صاحبان کسب و کارهای کوچک در صورت داشتن ویژگی های گفته شده بسیار موفق عمل می کنند.

 

منبع
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x