خانه » عوارض دمنوش لاغری زمانی که با معده ی خالی مصرف شود چیست ؟
بهداشت و سلامت

عوارض دمنوش لاغری زمانی که با معده ی خالی مصرف شود چیست ؟

عوارض دمنوش لاغری
عوارض دمنوش لاغری

عوارض مصرف دمنوش لاغری

در کنار مزایای لاغر کننده ی دمنوشهای لاغری باید از عوارض دمنوش لاغری نیز اطلاع داشت. کاهش وزن در ترکیب با رژیم غذایی کم کالری به نظر می رسد ایده آل باشد. اکثر دمنوش های لاغر کننده حاوی ترکیبات محرک، فیبر خوراکی و ملین هستند و به شما احساس سیری می دهندو سوخت و ساز بدن را بیشتر می کنند. اما، متاسفانه مصرف طولانی مدت و یا نادرست این دمنوش ها با معده ی خالی می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد.

مواد محرک

مواد محرک موجود در دمنوش ها مثلاً دمنوش چای سبز یکی از عوامل ایجاد کننده ی عوارض دمنوش لاغری است. محرک های طبیعی عبارتند از کافئین، گوارانا و ماهوانگ که  گفته می شود تاثیر زیادی بر سوخت و ساز بدن شما دارند. البته این مساله از نظر علمی هنوز اثبات نشده است. برخی از افراد بعد از مصرف نوشیدنی های حاوی مواد محرک دچار افزایش تپش قلب می شوند و یا احساس پر انرژی بودن می کنند.

فیبر های خوراکی

فیبر های خوراکی محلول در آب مانند آگار می تواند از از جمله مواد استخراج شده در آب جوش باشد. این فیبر های خوراکی می توانند حس سیری به شما بدهند و همچنین به عنوان ملین عمل می کنند و دفع مواد زاید را بیشتر می کنند. در صورتی که از این فیبر ها به صورت منظم و طولانی مدت استفاده شود می توانند سیستم دفع بدن را به هم بریزند و پس از قطع مصرف آن ها دچار یبوست مزمن شوید.  این یکی از عوارض دمنوش لاغری است که احتمال دارد افراد زیادی را دچار کند. برای کم کردن این عوارض بهتر است دمنوش های لاغر کننده را با معده ی خالی میل نکنید.

دمنوش های ملین

ملین ها روده های شما را مجبور به دفع زود هنگام مواد زاید می کنند. بر خلاف باور عمومی، سرعت بخشیدن به دفع مواد و کاهش زمان ماندگاری آن ها در سیستم گوارش اثری بر جذب کمتر کالری ندارد. مصرف نا متعادل و بیش از اندازه ملین ها یکی دیگر از عوارض دمنوش لاغری است که می تواند به رغم نوشیدن مایعات سبب کم آبی بدن شود. مصرف دمنوش هایی که حاوی مواد ملین است با معده ی خالی می تواند سبب بیماری دستگاه گوارش و درد شود.

عوارض دمنوش لاغری پس از مصرف با معده خالی

مضرات دمنوش لاغری حتی با وجود عدم مصرف آن ها در زمان خالی بودن معده، در طولانی مدت می تواند برای افراد ایجاد شود. اما در زمانی که معده خالی باشد عوارض آن ها شدید تر هستند.

سرگیجه، تهوع، استفراغ، اسپاسم معده، اسهال، یبوست مزمن در اثر مصرف طولانی مدت، کم آبی، کم خونی و نامنظمی ضربان قلب از جمله عوارض دمنوش لاغری می تواند باشد.

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید