خانه » با استفاده از شامپو مخصوص موهای کراتینه شده از موهای خود محافظت کنید
پوست ، مو و زیبایی

با استفاده از شامپو مخصوص موهای کراتینه شده از موهای خود محافظت کنید

شامپو مخصوص موهای کراتینه شده
شامپو مخصوص موهای کراتینه شده

چرا باید از شامپو مخصوص موهای کراتینه شده استفاده کرد؟

یکی از دلایل استفاده از شامپو مخصوص موهای کراتینه شده این است که ماندگاری اثر کراتینه ی مو تا جای ممکن طولانی تر شود. استفاده از هر نوع محصولی برای مو ها پس از کراتینه کردن تاثیر زیادی بر ماندگاری اثر آن دارند.

استفاده از محصولات با کیفیت چه با برند شناخته شده و چه معمولی از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از شامپو های رایج در بازار به علت داشتن مواد کف دهنده و مواد مضر تاثیر ابریشمی و درخشان کنندگی کراتینه بر مو ها را از بین می برد.

 

ویژگی شامپو های مخصوص موی کراتینه شده

شامپو های مناسب برای مو های کراتینه شده شامپو هایی هستند که بدون نمک و بدون سولفات باشند. شامپو های مناسب در این زمینه معمولاً از مواد طبیعی مانند پاک کننده های گیاهی، پروتئین های طبیعی، اسانس های روغنی طبیعی و عصاره ی گیاهان ساخته می شوند.

برخی از شامپو ها که حاوی روغن آرگان مراکشی هستند نیز برای تقویت مو های کراتینه شده مناسب اند. روغن آرگان خاصت ضد آفتاب برای مو ها دارد و موجب درخشندگی مو ها نیز می شود. آمینو اسید های موجود در آن مو های آسیب دیده را درمان کرده و استحکام کششی مو ها را بیشتر می کند. همچنین از گوریدگی مو ها در هم جلوگیری کرده و باعث آسان شدن شانه زدن به مو ها می شود.

 

تاثیر نمک سدیم کلراید و سولفات بر مو های کراتینه شده

کراتینه موی سر اساساً برای صاف کردن مو ها استفاده می شود. اما، وجود نمک سدیم کلراید و سولفات در شامپو ها دقیقاً باعث از بین رفتن اثر صاف کنندگی می شود . سدیم کلراید باعث حل شدن کراتین می شود و تاثیر مواد را از بین می برد و سولفات نیز می تواند دیگر موادی که باعث صاف شدن مو شده اند را از بین ببرد.

 

شامپوی مخصوص مو های کراتینه شده یا شامپوی کراتینه مو ؟

شامپو کراتینه مو با شامپو هایی که برای مراقبت از موهای کراتینه شده استفاده می شود، تفاوت دارد. انواع شامپو های کراتینه برای استحکام بخشی به ساقه ی مو، ترمیم آسیب دیدگی ها و نرم کردن مو ها ساخته شده و به بازار عرضه می شوند. البته این نوع شامپو ها لزوماً بدون نمک سدیم یا سولفات نیستند. به همین دلیل گرچه از این شامپو ها به عنوان شامپو کراتینه استفاده می شود اما نمی توانند شامپو های مناسبی برای مو های از قبل کراتینه شده باشند.

از این رو برای یافتن و خرید محصولات مناسب برای مو های خود، با خواندن مواد اولیه به کار رفته در شامپو ها که روی برچسب آن ها قید می شود، می توانید شامپو مخصوص موهای کراتینه شده خود را پیدا کنید.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید