خانه » نگهداری ماهی اسکات در آکواریوم آب شیرین
ماهی اسکات
ماهی اسکات
حیوانات

نگهداری ماهی اسکات در آکواریوم آب شیرین

Sending
User Review
0 (0 votes)

دانستنی ها درباره ماهی های آکواریوم

ماهی اسکات از جمله ماهیان زینتی است که در طبیعت در آب های نیمه شور یا لب شور زندگی می کند و قابلیت این را نیز دارد که در آکواریوم ماهیان آب شیرین در کنار ماهیان آب شیرین نگهداری کنید اما دقت کنید ماهیان دیگر باله و دم بلندی نداشته باشند تا اسکات به ان ها آسیب نرساند. برای نگهداری ماهیانی که صلح جو و آرام نیستند باید در تناسب اندازه دقت کرد و هر چه اندازه ی آن ها متناسب تر باشد دردسر کمتری برای زندگی در کنار هم خواهند داشت.

انوع ماهی اسکات و شرایط نگهداری

ماهی اسکات در سه نوع سیلور اسکات، اسکات سبز و اسکات قرمز وجود دارد. دمای مناسب برای نگهداری از این ماهی بین 22 تا 28 درجه سانتیگراد است و تا اندازه ی 35 سانتی متر نیز قابلیت رشد دارد. اسکات سبز ماهی خالخالی است که در آن رنگ قهوه ای سبز، زرد طلایی و بنفش دیده می شود و ناحیه ی شکم آن سفید است. اسکات سبز و سیلور اسکات در بازار ایران رایج هستند.

تغذیه ماهی اسکات

این گونه از ماهی از انواع غذا های خشک ماهی که برای دیگر ماهیان آکواریومی می ریزید، می تواند استفاده کند. کاهو و برگ اسفناج نیز برای تغذیه ی مناسب و حفظ رنگ زیبایی آن ها استفاده می شود. اگر ماهی گوپی را در آکواریوم نگهداری می کنید، این ماهی می تواند بچه های کوچک ماهی های گوپی را نیز بخورد.

خرید ماهی اسکات

هنگام خرید اسکات از فروشنده سوال کنید که آن را در آب شور نگهداری می کند یا در آب شیرین. زیرا تغییر ناگهانی محیط می تواند به ماهی شما شوک وارد کرده و آن را از بین ببرد. نکته ی دیگر در انتقال ماهی هم دما بودن آبی است که ماهی در آن قرار دارد و آب آکواریومی که قرار است به آن منتقل شود. برای هم دما کردن بهتر است از آبی که ماهی در آن قرار دارد کمی را دور بریزید و از آب آکواریوم به آن اضافه کنید. پس از 5 دقیقه این کار را تکرار کنید تا جایی که کاملاً هم دما شود.

اسکات به خوبی با شرایط آکواریوم تطبیق پیدا می کند. اما در ابتدا ممکن است به خاطر تغییر ناگهانی به ماهی استرس وارد شود و کمی رنگ بدن آن تیره شود که جای نگرانی ندارد و به مرور زمان درست می شود. هر چه اندازه ی اسکات کوچکتر باشد خطر آن برای ماهیان دارای دم و باله ی بلند کمتر است.

پرورش ماهی اسکات

تکثیر ماهی ها و در کل حیوانات در محیطی نزدیک به شرایط طبیعی زندگیشان امکان پذیر است. از این نظر که آب نیمه شور محیط زندگی ماهی اسکات را تشکیل می دهد تکثیر این ماهی در آکواریوم، خیلی دشوار یا حتی غیر ممکن است.

 

منبع

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید