خانه » نقل قول : این متن برای آن هایی است که دیوانه اند
عکس نوشته

نقل قول : این متن برای آن هایی است که دیوانه اند

” این متن برای آن هایی است که دیوانه تر از دیگران اند ؛ برای شورشی ها ,مشکل سازان ,یاغی گران و برای کسانی است که مسایل را متفاوت از دیران می بینند , این افراد علاقه چندانی به قوانین ندارند و هیچ احترامی به وضعیت موجود ندارند. شما می توانید آن ها را نقد کنید ,در موردشان قضاوت کنید ,با آن ها مخالفت کنید یا آن ها را تحسین کنید.

اما تنها عملی که قادر به انجام آن نیستید , نادیده گرفتن شان است , زیرا آن ها اطراف را تغییر می دهند , آن ها انسان ها را به سمت جلو هل می دهند باعث پیشروی شان می گردند , در همین حین خیلی ها آنان را دیوانه می پندارند , اما ما آن ها را نابغه می بینیم , زیرا آن کسانی که فکر می کنند آنقدر دیوانه هستند که بتوانند جهان را تغییر دهند , واقعا موفق به این کار می شوند. ”

 

این متن نقل قولی از Rob Siltanen می باشد ,او یکی از خلاق ترین کارگردان ها و کارفرماهای محصولات اپل بوده است , مشهورترین بخش این نقل قول آخرین جمله آن است.

این جمله باعث محبوبیت محصولات اپل گشت و به افراد این انگیزه را می دهد تا متفاوت از دیگران بی اندیشند شاید که از این طریق بتوانند دنیای خود یا حتی دنیای اطرافشان را دگرگون سازند و اثری از خود بر جای بگذارند.

اگر تا به حال دقت کرده باشید متن کوتاهی که بر روی بیل بورد های اپل می بینید ؛ “متفاوت فکر کن” می باشد ,لازم به ذکر است که این عبارت برگرفته شده از همین متن بلند می باشد.

 

Rob Siltanen بارها Steve Jobs را تحسین کرده است و در مورد حساسیت وی بر روی تبلیغات کالاهای اپل این گونه بیان کرده ؛

Steve با تبلیغات و جنبه های گوناگون کسب و کار آن درگیر بود, با این حال او فاصله بسیاری از گرافیست ها و متخصصان تبلیغاتی داشت و این مساله ای بدیهی است زیراکه کار وی چیز دیگری بود و در مورد خلق اثر هنری زمینه ای نداشته, هر چند او تمام شهرت اپل را از آن خود نمود , حتی تبلیغات و آثار گرافیکی آن را ,که من البته معتقدم او سزاوار همه آن شهرت نبود و افراد پشت پرده نیز لایق تشویق شدن هستند.

او از نفوذ قابل ملاحظه خود برای رشد و محافظت از استعداد های مردم استفاده کرد و بهتر است به این طریق بگویم که بدون وجود وی چنین جهش هیجان انگیزی در کمپین هایش هرگز بوجود نمی آمد و ما , یعنی افرادی که همواره پشت Steve بوده و هستیم ,هرگز به این جایگاهی که اکنون داریم نمی رسیدیم , من تا به حال مانند Steve جایی ندیده ام.

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید