خانه » آشنایی با خواص شگفت انگیز درمانی ریواس
آشنایی با خواص شگفت انگیز درمانی ریواس
آشنایی با خواص شگفت انگیز درمانی ریواس
بهداشت و سلامت

آشنایی با خواص شگفت انگیز درمانی ریواس

Sending
User Review
0 (0 votes)

همه چیز درباره ریواس

ریواس از کلمه ریواچ است ،این گیاه در مناطق آسیایی می روید و دارای خواص درمانی بسیاری است در ادامه به برخی خواص درمانی ریواس می پردازیم.

کاهش وزن

یکی از مطلوب ترین خواص ریواس اثر آن بر کاهش وزن است.  ریواس جزء کم کالری ترین سبزیجات محسوب می شود. 100 گرم ریواس تنها 21 کالری دارد. تأثیرات این گیاه مفید بر سوخت و ساز بدن  نیز سبب افزایش سرعت چربی سوزی در بدن خواهد شد. در نتیجه به کاهش وزن بدن کمک بسیاری خواهد کرد.

 بیماری های قلبی و عروقی

ریواس، چربی و کلسترول بی نهایت پایینی دارد. همچنین سبب جدایی کلسترول اضافی از دیواره ی رگ های خونی می شود. علاوه بر این وجود مقادیر زیادی آنتی اکسیدان در ریواس، رادیکال های آزاد موجود در بدن را خنثی کرده و به سلامت عمومی بدن و سلامت قلب کمک می کند.

بهبود عملکرد دستگاه  گوارش

دستگاه گوارش انسان سهم بزرگی در سلامت کلی بدن دارد. ریواس حاوی فیبر زیادی است و می تواند سلامت دستگاه گوارش را تضمین کند. این گیاه به تقویت معده و کبد کمک میکند و باکتری ها را از معده و دستگاه گوارش پاکسازی میکند . حرکات روده را بهبود دهد و به طور کلی درمان سنتی برای یبوست محسوب می شود. مصرف ریواس در کل سبب جلوگیری از نفخ و دل درد شده و حتی از سرطان روده بزرگ نیز می تواند پیشگیری کند.

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید