خانه » روش های پاک کردن مداد شمعی از دیوار
پاک کردن مداد شمعی از دیوار
پاک کردن مداد شمعی از دیوار
سرگرمی

روش های پاک کردن مداد شمعی از دیوار

پاک کردن مداد شمعی از دیوار

وقتی که یک نقاش کوچولو در خانه داشته باشید، پاک کردن مداد شمعی از دیوار به یکی از دغدغه های شما تبدیل می شود. پیش از این که از شاهکار فرزند خود شوکه شوید، راه های زیر را برای رفع آن امتحان کنید.

اکثر پدر مادر ها تجربه ی این اتفاق را داشته اند که فرزند کوچکشان دیوار ها را نقاشی کند. پاک کردن مداد شمعی از دیوار کار سختی نیست تنها باید فن آن را بلد باشید. مداد شمعی یا پاستل ماهیت مومی دارد و با ساییدن به راحتی نمی توانید از دست آن ها خلاص شوید. ساییدن بیش از حد می تواند به رنگ دیوار ها آسیب برساند، اما پاستل روغنی را پاک نمی کند.

 

روش اول: استفاده از تی شرت و اتو

بهترین راه برای جدا کردن پاستل از دیوار این است که تی شرتی نخی را روی دیوار قرار دهید و اتو را روی آن بگذارید تا حرارت ببیند. درجه حرارت متوسط اتو برای این کار مناسب است. حرارت مستقیم باعث ذوب شدن مداد شمعی می شود و بافت تی شرت ان را به خود جذب می کند. اگر باید نقاط مختلف دیوار را با این روش تمیز کنید، دقت کنید که هر بار لایه ای تمیز از تی شرت را روی دیوار قرار دهید.

 

روش دوم: استفاده از سشوار

اگر روش اتو و تیی شرت نتواند رد پاستل را به طور کامل از بین ببرد، این روش را امتحان کنید. با سشوار رد پاستل را روی دیوار گرم کنید و با دستمال کاغذی روی آن بکشید تا پاک شود. دقت کنید که نباید دستمال را روی دیوار فشار دهید. وگرنه این کار باعث می شود که رنگ مداد شمعی بیشتر به دیوار نفوذ کند.

 

روش سوم: استفاده از پاک کننده های خانگی

اگر حرارت نتوانست به طور کامل لکه های رنگی را برای شما پاک کند فنوبت این است که دست به دامان پاک کننده های خانگی شوید. جوش شیرین، سرکه، شیشه پاک کن و خمیر دندان پاک کننده های مفیدی در این رابطه هستند. مقداری از این 4 ماده ی گفته شده را روی یک مسواک قرار دهید و به آرامی با آن دیوار را پاک کنید. سپس محدوده را با دستمالی تمیز کنید. ممکن است لازم باشد به صورت ترکیبی از این مواد بهره بگیرید.

البته این نحوه ی پاک کردن دیئار ممکن است باعث شود قسمت مورد نظر بیش از حد تمیز شود و شما مجبور شوید تمام دیوار مورد نظر را نیز تمیز کنید تا رنگ یکسانی پیدا کند.

دفعه ی بعد که قهرمان کوچولوی زندگی شما دیوارهای خانه را به عنوان بوم نقاشی با پاستل انتخاب کرد، ناراحت نشوید. تنها از این روش های حرفه ای برای پاک کردن مداد شمعی از دیوار کمک بگیرید.

 

منبع