خانه » آیا می دانید کینوا چیست ؟ با این خاویار گیاهی آشنا شوید
بهداشت و سلامت

آیا می دانید کینوا چیست ؟ با این خاویار گیاهی آشنا شوید

کینوا
کینوا

کینوا چیست ؟

کینوا چیست ؟ کینوا یک گیاه علفی سالانه است که آن را برای برداشت دانه های آن که در دسته ی غلات قرار دارد کشت می کنند. دانه ها را پس از برداشت بوجاری می کنند تا لایه ی تلخ مزه ی رویی آن جدا شود. ارزش غذایی کینوا همانند گندم و برنج است و حاوی پروتئین، فیبر خوراکی و مواد معدنی و عاری از گلوتن است.

دانه های کینوا را به نام برنج اینکا یا خاویار گیاهی نیز می شناسند. این دانه ها در ثابت نگه داشتن قند خون نقش دارند و به همین دلیل مصرف آن به افراد مبتلا به دیابت توصیه می شود که آن را به جای برنج و پاستا مصرف کنند. روش های مختلفی نیز برای طبخ کینوا وجود دارد.

 

دانه کینوا غلات نیست

گرچه کینوا را به عنوان غلات کاشت و برداشت می کنند اما این گیاه هم خانواده چغندر و اسفناج و غازیاقی است. گیاه کینوا بسیار مقاوم است و به خاطر توانایی رشد در شرایط دشوار آب و هوایی گیاهی مناسب برای بیابان زدایی است.

 

خواص کینوا

قوم اینکا ها در آمریکای جنوبی به دانه ی کینوا می گویند مادر همه ی دانه های خوراکی! زیرا کینوا دارای خواص فوق العاده ای است.

از آنجا که دانه ی کینوا را می توان به جای غلات استفاده کرد و با ایجاد احساس سیری و تامین ویتامین ها و پروتئین مورد نیاز بدن از پر خوری و مصرف بیش از حد نان و برنج جلوگیری کرده و مانع چاقی می شود.

کینوا باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش به ویژه روده ها می شود. دانه کینوا فاقد گلوتن است اما حاوی پرولامین است که ممکن است برای افراد حساس به گلوتن همچنان مشکل زا باشد. این افراد باید ابتدا مقدار کمی از کینوا را برای امتحان حساسیت مصرف کنند.

 

انواع کینوا

همانند انواع برنج ، کینوا نیز انواعی دارد و بیش از صد گونه از این گیاه وجود دارد. کینوا سفید، قرمز و سیاه از عمده ترین انواع آن هستند که در دنیا کشت می شوند.

کشور های بولیوی و پرو در صدر تولید کنندگان کینوا قرار دارند و صادرات آن را انجام می دهند. به علت افزایش طرفداران این گیاه، در طول چهل سال گذشته قیمت آن به دو برابر افزایش یافته است.

 

ویتامین ها و املاح کینوا

کینوا مقادیر زیادی از منیزیم در خود دارد. همانطور که می دانید منیزیم به کاهش التهابات عروق خونی و کاهش فشار خون نیز کمک می کند و حملات میگرنی را کاهش می دهد. در کنار آن عنصر منگنز نیز در این دانه وجود دارد و می دانیم که منگنز نقش محافظت از بدن در برابر رادیکال های آزاد را ایفا می کند.

کینوا همچنین سرشار از ویتامین ها به خصوص ویتامین ب است.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید