خانه » راهنمای کاشت توت فرنگی در خانه
کاشت توت فرنگی در خانه
کاشت توت فرنگی در خانه
باغبانی

راهنمای کاشت توت فرنگی در خانه

Sending
User Review
0 (0 votes)

کاشت توت فرنگی در خانه

به روش های مختلف کاشت توت فرنگی در خانه امکان پذیر است. توت فرنگی را می توان به راحتی در گلدان کاشت و در خانه نگهداری کرد. زیرا توت فرنگی ریشه های کمی دارد. کاشت توت فرنگی در گلخانه نیز از همین مزیت توت فرنگی بهره می برد و امکان پذیر است. در اینجا چند روش کاشت توت فرنگی را توضیح خواهیم داد:

 

کاشت توت فرنگی د رگلدان

اگر قصد کاشت توت فرنگی در گلدان را دارید باید بدانید که توت فرنگی را در گلدان، هم در فضای باز و هم در فضای داخل خانه می توانید پرورش دهید. فقط مراقب باشید در داخل خانه نور کافی به توت فرنگی برسد.

گلدانی را که دارای سوراخ انتهایی برای خروج آب است انتخاب کنید. رو سوراخ حتماً تکه ای سنگ قرار دهید تا به مرور با آب دادن و حرکت خاک بسته نشود. قطر گلدان توت فرنگی صرف نظر از اندازه ی بوته باید حد اقل 45 سانتی متر باشد. اگر ماهی یکبار به گلدان کمپوست اضافه کنید بسیار خوب است. خاک مناسب همراه با پیت ماس در گلدان بریزید.

اگر نشاء توت فرنگی دارید آن را به این گلدان جدید متنقل کنید و تا ساقه در جایی که برگ ها شروع می شوند در خاک بگذارید. و سپس آب دهید.

 

کاشت توت فرنگی از بذر

جالب است بدانید که تخم توت فرنگی در بیرونی ترین سطح توت فرنگی قرار دارد و مانند میوه های دیگر در وسط آن نیست. تخم توت فرنگی دقیقاً همان دانه هایی هستند که روی توت فرنگی به خوبی دیده می شوند.

البته این روش کاشت توت فرنگی خیلی توصیه نمی شود و توت فرنگی را بیشتر از نشاء یا نهال آن می کارند. برای گرفتن نتیجه ی حد اکثری بهتر است بذر مناسب توت فرنگی را از مراکز معتبر خریداری کنید.

بذر ها باید در عمق 3.5 سانتیمتری و با فاصله 9 سانتی متری از یکدیگر کاشته شوند. در هر کدام از این فواصل 2 تا سه بذر توت فرنگی قرار دهید و روی آن را با خاک بپوشانید.

در چند روز ابتدایی تا جوانه زدن توت فرنگی روی آن را با پلاستیک بپوشانید تا رطوبت خاک حفظ شود. مراقب باشید آب دهی در این مرحله به اندازه باشد و خاک خشک نشود. پس از جوانه زدن پلاستیک را بردارید.

در این روش پس از جوانه زدن بوتا های شلوغ را هرس و خلوت کنید.

 

تکثیر توت فرنگی از رونده ها

رونده به نوعی پا جوش توت فرنگی هستند که یکی از روش های متداول تکثیر و کاشت توت فرنگی محسوب می شوند. باید رونده ها را از هم جدادر گلدان مختلف کاشت و وپس از پایداری آن ها را از هم جدا کرد مطابق شکل.

رونده توت فرنگی
رونده توت فرنگی
رانر توت فرنگی
رانر توت فرنگی
جدا کردن رانر توت فرنگی
جدا کردن رانر توت فرنگی

 

این هم چند روش کاشت توت فرنگی در خانه.

 

منبع

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید

Posts