خانه » طرز تهیه کیک پیتزا پپرونی همراه عکس
طرز تهیه کیک پیتزا
طرز تهیه کیک پیتزا
غذا و نوشیدنی

طرز تهیه کیک پیتزا پپرونی همراه عکس

طرز تهیه کیک پیتزا

با طرز تهیه کیک پیتزا می توانید یک پیتزای مرتفع و خوشمزه با ظاهری شبیه کیک برای خود و عزیزانتان آماده کنید. مدت زمانی که برای آماده سازی و پخت این کیک پیتزا نیاز است یک ساعت و 10 دقیقه یا کمی بیشتر است. این پیتزای کیکی برای پذیرایی از 6 نفر کافی است.

 

مواد لازم

خمیر پیتزا

سس گوجه دلخواه یک و نیم پیمانه

سوسیس پپرونی حلقه شده یک پیمانه

کره ذوب شده یک قاشق غذا خوری (دلخواه)

پنیر موتزارلای رنده شده سه پیمانه

 

روش تهیه کیک پیتزا

ابتدا فر را تا 400 درجه فارنهایت یا 200 درجه سلسیوس (سانتیگراد) گرم کنید. قالب کیک پیتزا را نیز با روغن چرب کنید.

خمیر پیتزا را پهن کنید و مطابق تصویر 5 دایره به اندازه کف قالب برش بزنید و گرده های خمیر را 8 دقیقه در فر بپزید.

برش زدن خمیر پیتزا
برش زدن خمیر پیتزا
برش زدن خمیر پیتزا متناسب با قالب
برش زدن خمیر پیتزا متناسب با قالب

درون قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید تا در انتها جدا کردن کیک پیتزا از قالب برای شما راحت تر باشد و نواری به طول دیواره ی قالب برش بزنید به طوریکه یکی دو سانتی متر از ارتفاع دیواره قالب بیشتر باشد و این نوار خمیر را به دقت روی دیواره ی قالب قرار دهید تا کمی از کف را پوشش دهد و کمی از لبه بیرون بیاید.

قرار دادن خمیر پیتزا در قالب
قرار دادن خمیر پیتزا در قالب

یکی از گردههای خمیر نیم پخته را کف قالب قرار دهید. روی آن سس بزنید و حلقه های پپرونی را روی آن چیده و با پنیر بپوشانید. با آب شدن پنیر لایه های کیک پیتزا به هم می چسبند. با بقیه گرده های خمیر چند لایه دیگر را تکرار کنید و سس و پپرونی و پنیر بین لایه ها بریزید. در لایه ی رویی پس از ریختن خمیر چند حلقه پپرونی را نیز برای زیبایی بچینید.

پر کردن قالب با مواد پیتزا
پر کردن قالب با مواد پیتزا

سپس قالب پر از مواد پیتزا را درون فر قرار داده و به مدت 20 تا 25 دقیقه در دمای 200 درجه سلسیوس (سانتیگراد) بپزید. حواشی قالب باید کامل شدن پخت خمیر پیتزا را به خوبی نمایش دهد. پس از خارج کردن پیتزای پخته شدهه از فر 5 دقیقه به آن زمان بدهید تا کمی خنک شود.

کیک پیتزا آماده شده
کیک پیتزا آماده شده

سپس پیتزا را از قالب جدا کنید و بدنه ی خمیر را با کره آب شده برس کنید. برای برش دادن این پیتزا از یک چاقوی بسیار تیز کمک بگیرید.

 

در مورد دستور پخت کیک پیتزا

ممکن ست شما در پخت پیتزای معمولی حرفه ای باشید. اما، باید توجه کنید که روش پخت کیک پیتزا به ظرافت نیاز دارد. سعی کنید ضخامت خمیر ها به صورت یکسان باشد تا پخت یکدستی را داشته باشید.

اگر مدل جدید پیتزا را پسندیده اید این دستور طرز تهیه کیک پیتزا را امتحان کنید.

 

منبع