خانه » شکار سوژه عکس
عکاسی و طراحی

شکار سوژه عکس

سوژه عکس
سوژه عکس

سوژه عکس

شکار و انتخاب سوژه عکس تأثیر زیادی روی کیفیت عکاسی و هنری بودن عکس ها دارد. ایده های عکاسی زیادی در اطراف ما وجود دارند که باید به آن ها دقت کنیم تا بتوانیم عکس های شگفت انگیزی بیندازیم.

 

چشم انداز ستارگان

برای گرفتن بهترین عکس از منظره ی ستارگان به آسمانی کاملاً صاف و بدون ابر نیاز دارید. بهترین زمان از ماه برای عکاسی از ستارگان نیز وقتی است که ماه در آسمان قابل رویت نباشد. برای گرفتن یک عکس مناسب از تنظیمات دستی و ISO بالا مانند 1600 یا 3200 و سرعت شاتر دو ثانیه استفاده کنید. دیافراگم بزرگی مانند f/4 یا f/2.8 نیز نیاز دارد. این ها به این معنی است که امکان تمرکز روی ستاره و زمینه به صورت هم زمان تقریباً غیر ممکن است. اگر هر دو برایتان مهم است دو عکس بگیرید و در فوتوشاپ آن ها را ترکیب کنید.

عکاسی از ستارگان
عکاسی از ستارگان

استفاده از خطای دید در عکاسی از سوژه ها

با استفاده از تفاوت فاصله و خطای دیدی که در اندازه ها ایجاد می شود، عکس های جالبی می توانید بگیرید. احتمالاً انواع این عکس ها را نظیر در دست گرفتن خورشید یا گذاشتن انگشت نوک برج ایفل را دیده اید.

استفاده از خطای دید در عکاسی
استفاده از خطای دید در عکاسی

دنیای مینیاتوری

استفاده از اسباب بازی مینیاتوری و کوچک برای خلق عکس های جذاب استفاده می شوند. نمونه ی کوچکی از دنیای واقعی در کنار واقعیت می تواند صحنه ی جالبی را به تصویر بکشد که نمونه ی آن را به یک گاو کوچولو با زمینه ای از مزرعه می توانید ببینید.

عکاسی مینیاتوری
عکاسی مینیاتوری

پروژه ی 365 روزه

یکی از کار های جالبی که در عکاسی می توان انجام داد، انتخاب یک منظره یا صحنه و عکس گرفتن از آن در 365 روز سال است. یعنی روزی یک عکس از آن منظره بگیرید. با ترکیب این عکس ها و در کنار هم قرار دادنن ان ها کار های جالبی می توان خلق کرد.

 

پرتره بدون چهره

یکی از سوژه هایی که به شما کمک می کند قاب جذابی برای عکس خود انتخاب کنید عکاسی بدون چهره است. هر هفته از یک نفر بدون چهره عکس بگیرید. در این وضعیت مجبور می شوید به نورپردازی، رنگ ها و اجزاء دیگری که در عکس وجود دارند توجه ویژه داشته باشید.

عکاسی بدون چهره
عکاسی بدون چهره

از عکاسی سیاه و سفید بیاموزید

عکاسی سیاه و سفید، هنر عکاسی شما را به چالش می کشد. توان توجه به نقاط مختلف در عکس را در شما تقویت می کند و باعث می شود به تمام سوژه ها در یک قاب عکس توجه ویژه داشته باشید.

عکاسی سیاه و سفید
عکاسی سیاه و سفید

برای شکار سوژه عکس مناسب به اطراف خود بیشتر توجه کنید.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید