خانه » چند ایده عکاسی جذاب
عکاسی و طراحی

چند ایده عکاسی جذاب

ایده عکاسی
ایده عکاسی

ایده عکاسی

انتخاب ایده عکاسی یکی از مهمترین بخش های یک پروژه عکاسی است. ایده ی عکاسی، عکاسی شما را هدفمند می کند. در اینجا به چند ایده در این زمینه اشاره خواهیم کرد.

 

هنر عکاسی از قطره آب

این ایده، یک ایده ی بنیادی برای پروژه های عکاسی است. برای اینکار باید ظرفی را از آب پر کرده و اجازه بدهید قطره های آب از بالا در آن بچکد. زمان بندی و تنظیمات دوربین شما عکس های زیبایی برایتان خلق می کند.

عکاسی از قطره آب
عکاسی از قطره آب

عکاسی از داخل آب

برای داشتن عکس های زیبا از اجسام غوطه ور در آب می توانید از ظرفی شیشه ای یا هر ظرفی با دیواره ی ترانما استفاده کنید. شی مورد نظر را زا بالا در آب رها کنید و لحظه ی جذاب آن را با هنر شکار لحظه ها در عکاسی، شکار کنید.

عکاسی از سوژه درون آب
عکاسی از سوژه درون آب

هنر عکاسی از دود

رد دود در فضا اشکال زیبایی را ایجاد می کند که سوژه های مناسبی برای عکاسی هستند. برای اینکار بهتر است زمینه ای که برای عکاسی از دود انتخاب می کنید تیره باشد.

عکاسی از دود
عکاسی از دود

عکاسی از خوراکی ها

برای تحقق این ایده باید هر کدام از اجزاء بشقاب غذایتان را به سوژه عکاسی بدل کنید. برای مثال انواع میوه ها و سبزیجات را می توانید با یک چاقوی تیز برش بزنید و از آن به عنوان سوژه استفاده کنید.

عکاسی از خوراکی
عکاسی از خوراکی

گل های یخی

یکی از سوژه های ارزان قیمت گل های یخی هستند که عکس های زیبایی هم به شما تقدیم می کنند. گل را درون یک ظرف پلاستیکی حاوی آب مقطر منجمد کنید. گل ها در این آب شناور می شوند با گیره ای آن ها را در آب فرو ببرید تا درون آب منجمد شوند. با بازی کردن با نور و زوایای نور می توانید عکس های زیبایی خلق کنید.

عکاسی از گل یخی
عکاسی از گل یخی

خلق زمینه با فویل آلومینیومی

وسایل ساده ای مانند فویل آلومینیومی با استفاده از انعکاس نور می توانند تصاویر شگفت انگیزی برای شما ایجاد کنند. با استفاده از یک چراغ و فویل می توانید پس زمینه های زیبایی برای سوژه های عکاسی خود ایجاد کنید.

عکاسی با زمینه فویل
عکاسی با زمینه فویل

هنر انعکاس

وقتی نور درون آب یا از درون شیشه منعکس می شود، ظاهر تصاویر پشت خود را کمی تغییر می دهد. می توانید از این پدیده استفاده های هنری کنید و الگو ها و تصاویر منحصر به فردی را خلق کنید.

عکاسی انعکاس نور
عکاسی انعکاس نور

روغن شناور روی آب

قطره های روغن روی سطح آب شناور می مانند و سوژه عکاسی خوبی هستند با استفاده از زمینه های رنگی و حتی رنگ گردن خود روغن نیز می توانید سوژه های جذابی برای عکاسی خود داشته باشید.

عکاسی از قطره روغن
عکاسی از قطره روغن

دور و بر خود را نگاه کنید، پر از ایده عکاسی ناب برای شروع کردن است.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید