خانه » باشگاه شناور در پاریس
بهداشت و سلامت سرگرمی

باشگاه شناور در پاریس

Sending
User Review
0 (0 votes)

باشگاه شناور در پاریس

ورزش کردن همیشه برای داشتن بدنی سالم و خوش فرم گزینه فوق العاده ای بوده است , حفظ انرژی های طبیعی نیز یکی از کارهایی است که دوستداران طبیعت و انسان ها در راستای آن تلاش کرده اند ,

قایق سواری و شناور بودن بر روی آب تفریحی است که بسیاری از افراد برای نزدیکی بیشتر با طبیعت از آن لذت می برند ,اکنون به این قضیه توجه کنید که اگر این سه را با یکدیگر تلفیق کنیم چه خواهد شد ؟

باشگاهی شناور که از نیروی انسانی برای حرکت خود استفاده می کند و همچنین دستگاه خوبی برای ذخیره انرژی خواهد بود , این طرح توسط هنرمند معمار ایتالیایی تبار Carlo Ratti Associati طراحی گشته , این باشگاه شناور بر روی آب های شهر پاریس در فرانسه شناور خواهد بود.

طول آن 20 متر و قادر است 45 ورزشکار را در خود جای دهد. که در آن از تجهیزات خاص ورزشی استفاده شده است تا بتواند از نیروی حرکتی را به انرژی تبدیل کند.

این باشگاه مانند قایقی در امتداد شهر حرکت می کند و به مردم این اجازه را می دهد که در هر فصلی از آن استفاده کنند , صفحه نمایشی در مقابل هر ورزشکار نصب شده تا مقدار انرژی بدست آمده از فعالیت وی و همچنین اطلاعاتی در مورد شرایط زیست محیطی را نشان گر باشد.

 

سوالات متعدد ؛

اگر شما سفری به پاریس داشته باشید آیا علاقه مند به ورزش درون چنین باشگاهی هستید؟ سوالات فراوانی در این راستا برای علاقه مندان بوجود آمده که البته طراحان در صدد رفع اشکالات و پاسخ گویی به آن ها می باشند ,

سوالاتی مانند ؛ آیا این باشگاه در میانه مسیر می ایستد تا کسی سوار یا پیاده شود؟ اگر کسی کار اورژانسی برایش ایجاد گردد می تواند از آن پیاده شود ؟ اگر تعداد مسافران به اندازه کافی نباشد چطور؟  اگر ورزشکارانی باشند که تمایل به ورزش در آن را دارند باید منتظر بمانند تا برگردد بعد سوار شوند؟  و سوالات فراوان دیگر .

برای پاسخ به برخی از این سوالات باید گفت ؛ مطمئنا مسئولین و متخصصینی که در حیطه تربیت بدنی سررشته دارند در میان ورزشکاران خواهند بود و در صورت وجود مشکل اقدامات لازم را انجام خواهند داد و البته در مورد توقف آن نیز از آنجایی که رودخانه طول نسبتا زیادی دارد ,

ایستگاه هایی در میانه مسیر تعبیه خواهد شد و اگر فردی احساس کرد که احتیاج به خارج شدن از آن را دارد می تواند بدون هیچ نگرانی ای در ایستگاه مربوطه خارج شود و با وجود ایستگاه ها افراد در هر بخشی که هستند می توانند سوار یا پیاده شوند اما با توجه به ظرفیت آن افرادی نیز باید در صف انتظار قرار گیرند .

این پروژه هنوز در حال بررسی می باشد و به طور کامل اجرا نگشته ,با امید آنکه افراد بیشتری به سلامت و محیط زیست شان اهمیت دهند و البته در کنارش نیز تفریحات سالم هم داشته باشند.

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید