خانه » چگونه درد را از بین ببریم
چگونه درد را از بین ببریم
چگونه درد را از بین ببریم
بهداشت و سلامت

چگونه درد را از بین ببریم

راه حل هایی برای اینکه چگونه درد را از بین ببریم

در عصر مدرن افراد عادت کرده اند که برای رفع درد، دارو مصرف کنند. با درمان های خانگی چگونه درد را از بین ببریم؟ در طی هزاران سال دارو درمانی، برخی هم با شیوه های غیر دارویی، درد را تسکین داده اند. در بیشتر موارد، درمان طبیعی عوارض جانبی کمی دارد. بعضی اوقات بهتر است کاری انجام دهیم تا اینکه دارو مصرف کنیم. اینجا چند روش طبیعی کاهش درد را معرفی می کنیم:

 

طب سوزنی

طب سوزنی 2000 سال است که در طب چینی رواج یافته و اکنون در سراسر جهان انجام می شود. طب سوزنی شامل زدن سوزن های بسیار نازک در قسمت های خاص بدن است. پزشکان غربی بر این باورند که طب سوزنی از طریق تحریک اعصاب، ماهیچه ها و بافت پیوندی اثر می کند.

 

ماساژ

گاهی اوقات درد ناشی از عضلات پرتنش باعث می شود سایر قسمت های بدن نیز تحت تاثیر قرار بگیرند؛ جریان خون را کاهش می دهد و باعث درد می شود. همچنین ممکن است در اطراف مفاصل سفت، التهاب دیده شود. ماساژ می تواند عضلات پرتنش را شل کند، مفاصل سفت را شل کرده و جریان خون را افزایش دهد.

به همین دلیل، ماساژ به طور فزاینده ای توسط پزشکان به عنوان مکمل دارو توصیه می شود. ماساژ نه تنها می تواند گرفتگی و درد را رفع کند بلکه برای مدیریت اضطراب و افسردگی نیز مفید است. برخی افراد حتی در هنگام دریافت ماساژ منظم، از کاهش تعداد سردرد های میگرنی خبر می دهند.

 

میخک

میخک گیاهی شیرین و تند است که می تواند برای تسکین بسیاری از دردها به کار رود. ترکیب موجود در میخک به نام اوژنول در بسیاری از پمادهایی  که برای تسکین درد فروخته می شوند، استفاده می شود. روغن میخک یک داروی موضعی موثر برای درد ناشی از سردرد، التهاب و درد دندان است. اما میخک بصورت پودر میخک یا روغن میخک نیز مصرف کرد. استفاده ی روزانه از روغن میخک به پوست آسیب می رساند و همچنین برای افرادی که رقیق کننده خون مصرف می کنند توصیه نمی شود.

 

گرما و یخ

استفاده از گرما و یخ برای تسکین درد یک تکنیک قدیمی است که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. یخ را با حوله یا پارچه ای روی موضع درد بگذارید تا از سوختگی یخ جلوگیری شود. این کار باعث کاهش التهاب و بی حسی درد می شود. موضع درد را تا 30 دقیقه با یخ بپوشانید و بعد اجازه دهید پوست شما به دمای عادی برگردد. سپس، با یک پد گرمایی، موضع را گرم کنید. گرما هر عضله ای را که در اطراف ناحیه منقبض شده باشد شل می کند و سفتی را تسکین می دهد.

به سادگی و با هزینه ی اندک، به سلامت جسم و آسایش روان خود کمک کنیم: بیاموزیم که چگونه درد را از بین ببریم و بعد تکنیک ها را به کارببندیم.

 

منبع