خانه » با اختراعات جديد دنيا آشنا شوید
اختراعات جدید دنیا
اختراعات جدید دنیا
تکنولوژی

با اختراعات جديد دنيا آشنا شوید

اختراعات جديد دنيا

در عصر حاضر، با ورود فن آورى هاى جديد در عرصه ى پزشكى، پيشرفت هاى بسيارى در حوزه سلامت و درمان بیماری ها مشاهده مى شود. برخى از اختراعات جدید دنیا در حوزه پزشكى به شرح زير است:

 

پزشكى از راه دور

سبك زندگى پر مشغله ى افراد، باعث شده است كه نوآورى پزشكى از راه دور در بين بيماران رونق و توسعه پيدا كند و طرفداران خدمات الكترونيكى پزشكى افزايش يابد.

ارائه مراقبت هاى سلامت، کاهش هزینه‌ هاى  مراقبت‌ هاى پزشکی، افزايش دسترسى آسان به خدمات پزشكى مخصوصاً براى مناطق محروم و حذف تاخيرات احتمالى در روند تشخيص و درمان از فوائد پزشكى از راه دور است.

پزشکی از راه دور به سطحى از پیشرفت رسيده است که امکان انجام جراحی از راه دور را هم فراهم ساخته است.

 

فن آورى موبايل

بيماران با اين روند خو گرفته اند كه از طريق ابزار هاى  مختلف ديجيتالى مانند موبايل و تبلت، به اطلاعات پزشكى و درمانى خود دسترسى داشته باشند. از طريق اپليكيشن هاى سلامت موبايل، حتى ارتباط سريع و امن بين بيمار و پزشك برقرار مى شود؛ بيمار سوابق پزشكى اعم از آزمايش ها، تصوير هاى سونوگرافى و ساير اطلاعات را با استفاده از اين اپليكيشن ها در اختيار پزشك قرار مى دهد و مشاوره درمانى مى گيرد و در صورت نياز حضورا به مطب پزشك مراجعه مى كند. به اين ترتيب در زمان و هزينه صرفه جويى مى شود.

 

فن آورى پوشيدنى سلامت

با افزايش تعداد مبتلايان به بيمارى هايى مانند ديابت كه نياز به كنترل مستمر دارند، ميزان تمايل به استفاده از فن آورى پوشيدنى در بين بيماران رو به افزايش گذاشته است. فن آورى پوشيدنى فاكتور هايى مانند ميزان قند خون، فشار خون، ضربان قلب، ريتم تنفس، ميزان فعاليت فيزيكى و ميزان خواب بيمار را به طور مستمر كنترل مى كند.

 

هوش مصنوعى

برنامه هاى كاربردى هوش مصنوعى مانند تجزيه و تحليل  تشخيصى و بررسى و كنترل بيمارى باعث تقليل و صرفه جويى در هزينه ها شده است. اين برنامه هاى كاربردى كه بيمارستان ها و موسسات درمانى را هدف گرفته اند، نظارت و كنترل بيمار و ثبت داده هاى پزشكى براى سوابق الكترونيكى سلامت را شامل مى شود.

 

 

خدمات پزشكى سيّار

سرويس خدمات درمانى سيّار كه در مواقع غير اضطرارى، مراقبت هاى پزشكى را در منزل ارائه مى دهد، مزاياى فراوانى دارد از جمله حذف آمد و شد بيمار به بيمارستان، كاهش هزينه ها و همچنين كاهش  عفونت هاى انتقالى از بيمارستان.

 

ژنتيك پزشكى

مبتلايان به بيمارى هاى ارثى راغب هستند كه بيشتر در مورد ساختار ژنتيكى بدن خود بدانند؛ اين موجب توسعه ى شركت ها و مراكز تحقيقاتى در حوزه ى ژنتيك شده است.

اختراعات جديد دنيا، اميد و آسايش بيشتر و بهتری را براى بيماران به ارمغان آورده است.

 

منبع
برچسب ها