خانه » درمان سرفه به روش خانگی
درمان سرفه به روش خانگی
درمان سرفه به روش خانگی
بهداشت و سلامت

درمان سرفه به روش خانگی

Sending
User Review
0 (0 votes)

راهکارهای جلوگیری از سرفه

همانطور که پیشتر اشاره کردیم ، به کمک روشهای ساده و تغذیه مفید می توانید از سرفه جلوگیری کنید، در ادامه به برخی روشهای دیگر اشاره میکنیم.

حمام آب گرم

بخار آب یکی از موثرترین راه های مقابله و ازبین بردن سرفه می  باشد، سعی کنید در حمام فن یا هواکش را برای مدت اندکی خاموش کنید و در بخار موجود  تنفس های عمیقی داشته باشید تا بخار آب به درون شش ها و مجرای تنفسی تان وارد شود و در کنار پاکسازی نمودن، آن را مرطوب سازد

حمام آب گرم
حمام آب گرم

(البته توجه داشته باشید که به مبتلایان بیماری آسم اصلا توصیه نمی شود تنفس در مکان هایی مثل سونا و حمام های بخار، سرفه های آسمی را تشدید و بدتر کند .)

خوردن عسل

شواهد علمی نشان داده است که عسل در رفع بیماری های متعدد از جمله سرفه ، دردهای ناحیه گلو موثر می باشد، هم می‌توان مستقیماً از آن استفاده کرد و هم آن را با روغن نارگیل و آبلیمو ترکیب نمود که طعمی بهتر به خود بگیرد .

 

خوردن عسل
خوردن عسل

چای آویشن

برگهای کوچک این گیاه ؛ تسکین دهنده ای برای سرفه و آرامش بخش عضلات گردن و برای کاهش گرگرفتگی مناسب و مفید است . شما می توانید با خیس کردن دو قاشق چای خوری آویشن له شده در آب جوش به مدت 10 دقیقه و با افزودن عسل و لیمو به آن ، آن را میل کنید .

چای آویشن
چای آویشن

فلفل سیاه و عسل

برای سرفه های خلط دار و ترَ  ،  فلفل سیاه و عسل در درمان آن کمک بسزایی می کنند؛ با یک قاشق چای خوری فلفل تازه و دو قاشق غذاخوری عسل در یک فنجان همراه با آب جوش ترکیب کرده و بگذارید تا 15 دقیقه خیس بخورد، سپس آن را میل کنید

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید