خانه » مراحل گام به گام در روش کراتینه کردن موی سر
پوست ، مو و زیبایی

مراحل گام به گام در روش کراتینه کردن موی سر

روش کراتینه کردن موی سر
روش کراتینه کردن موی سر

روش کراتینه کردن موی سر

کراتینه ی مو با روش کراتینه کردن موی سر برای نرم کردن مو های آسیب دیده و نرم و لطیف و صاف کردن مو ها استفاده می شود. کراتینه کردن می تواند سدی در برابر گرما و رطوبت ایجاد کند و به همین دلیل نوعی روش صاف کردن مو به صورت دائمی محسوب می شود.

 

امنیت کراتین کردن موی سر

صحبت های زیادی در مورد امنیت کراتین کردن موی سر وجود دارد. البته تمام محصولاتی که برای این کار استفاده می شوند مشابه نیستند و فرمولاسیون متفاوتی دارند. برخی از محصولات حاوی مقدار زیادی فرمالدهید هستند که گرچه در صاف کردن مو نقش موثری دارد، ماده ای سرطان زاست و بیش از همه برای آرایشگری که به طور مداوم با این مواد تماس دارد مضر است. در این بین محصولات مطمئن و بدون فرمالدهید نیز برای کراتین کردن موی سر وجود دارند.

 

مراحل گام به گام کراتینه کردن

همانطور که در مورد امنیت استفاده از مواد کراتینه مو صحبت شد، انتخاب سالمترین محصول می تواند مهمترین گام در انجام این کار باشد. اگر پیش از اعمال مواد کراتینه قصد شستشوی مو ها را دارید اصلاً از شامپو های حاوی نرم کنند و نرم کننده به صورت جدا گانه استفاده نکنید.

برخی از محصولات کراتینه باید روی موی خشک و برخی باید روی مو های نم دار استفاده شوند. برای این مورد به دستور العمل محصول توجه کنید.

زمان در گام بعدی عنصر مهمی است. بهتر است مو ها در این مرحله به 4 قسمت تقسیم شوند و به سرعت از بالا تا پایین به مواد کراتینه آغشته شوند. تا مدت ماندگاری مواد روی تمام قسمت های مو یکسان باشد. در آخر باید با شانه ی دندانه ای مو ها صاف شوند. شانه کمک می کند غلظت مواد روی مو ها نیز یکدست شود.

 

مراحل آخر

مدت ماندگاری مواد کراتینه روی مو ها را شرکت سازنده و جنس مو ها تعیین می کند. معمولاً بین 10 تا 20 دقیقه زمان نیاز است. برخی توصیه می کنند در این مرحله روی مو ها کلاه گذاشته شود. سپس مو ها با سشوار همراه با مواد خشک می شوند. این مرحله کمک می کند با حرارت مواد کراتینه درون مو نفوذ کند. در انتها نیز باید مو ها را با اتو مو صاف کرد.

برخی از محصولات عدم شستشوی مو ها تا 3 روز پس از اعمال مواد کراتینه را در دستور خود دارند. اما برخی از محصولات نیز اجازه ی شستشو درست پس از اتمام کار را می دهند.

پس از انجام و اتمام کراتینه موی سر برای ماندگاری بیشتر اثر کراتینه بهتر است که از شامپو مخصوص موهای کراتینه شده بدون سولفات استفاده کنید.

دقت کنید هر محصولی برای خود روش کراتینه کردن موی سر جداگانه ای می تواند داشته باشد.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید