خانه » راه اندازی صنعت پرورش زالو
صنایع

راه اندازی صنعت پرورش زالو

پرورش زالو
پرورش زالو

صنعت پرورش زالو

امروزه استفاده ی گسترده از زالو در درمان بیماری ها سبب توسعه ی صنعت پرورش زالو شده است. زالو ها مانند کرم ههستند و از مواد آلی تغذیه می کنند. گرچه اکثر مردم زالو را به عنوان موجودی خون خوار می شناسند، اکثر زالو ها از بافت مرده و بی مهرگان کوچک و قابل بلعیدن تغذیه می کنند. زالو های خون خوار به یکی از اندام های میزبان می چسبند و پس از سیر شدن خود را رها می کنند. بزاق زالو خواص ضد انعقادی دارد و از این ویژگی برای درمان لختگی خون در رگ ها بر اثر سکته استفاده می کنند. نگهداری و پرورش زالو برای استفاده در زالو درمانی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

 

کاربرد آرایشی زالو

زالو درمانی امروزه پس از عمل های جراحی زیبایی صورت برای افزایش خون رسانی و افزایش سرعت بهبودی استفاده می شود. از زالو برای عمل های زیبایی بینی، پیشانی، سینه، گونه و انگشتان پا استفاده شده و نتایج مثبتی از آن گزارش شده است.

برخی از افراد نیز از زالو درمانی برای افزایش گردش خون و درمان کچلی و ریزش مو استفاده می کنند.

 

پرورش زالو

برای پرورش زالو ابتدا باید کوکون (تخم زالو)، زالوی نا بالغ و یا زالوی بالغ تخم گذار را خریداری کنید. زالو ها انواع مختلفی دارند. برای پرورش معمولاً نوع طبی آن استفاده می شود. زالوی نا بالغ گاهی 2 تا 3 سال برای بالغ شدن زمان نیاز دارد تا به مرحله ی تکثیر و کوکون گذاری برسد.

معمولاً در پرورش زالو، آن را با خون گاو تغذیه می کنند. خون به دست آمده از کشتار گاه ها برای این کار مناسب است.

زالوی پرورشی را از یک ماه قبل در 100 سی سی آب به طور جدا گانه نگهداری کنید. سپس دو زالو را در آکواریوم کم عمقی حاوی یک لای پیت ماس قرار دهید. پیت ماس باید سطح شیب دار ایجاد کند. آب باید بدون کلر و در دمای 20 تا 25 درجه سلسیوس باشد. نگران جنسیت زالو ها نباشید هر زالو دارای دو اندام جنسی زنانه و مردانه است.

اجازه بدهید به مدت یک ماه زالو ها در کنار هم بمانند. توجه کنید که آن ها در حال تخم گذاری هستند یا خیر. زالو ها معمولاً در جایی که پیت ماس نزدیک سطح آب است کوکون گذاری می کنند. کوکون گذاری از یک تا نه ماه می تواند طول بکشد و هر زالو بین یک تا پنج کوکون می گذارد.

سه تا 5 هفته زمان نیاز است تا کوکون ها شکافته شوند. هر چه شرایط پرورش طبیعی تر باشد تعداد بچه زالو ها بیشتر است. زالو های تازه متولد شده بین 0.12 تا 0.18 گرم وزن دارند و طی دو سال آینده بالغ خواهند شد.

صنعت پرورش زالو صنعتی سود آور و مفید برای جامعه است.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید