خانه » نگه داری سگ های صورت تخت
حیوانات خانه داری

نگه داری سگ های صورت تخت

نگه داری سگ های صورت تخت

آیا نگه داری از سگ هایی که صورت های تخت دارند کار درستی است؟

آیا سگ هایی که صورت پهن دارند بانمک هستند؟ بستگی دارد این سوال را از چه کسی بپرسید. درک زیبایی چشم های بیرون زده و صورت تو رفته و پر چین و چروک نژادهایی مانندپاگ، بول داگ، بول داگ فرانسوی و شیت زو برای بسیاری از ما  سخت است.

در سال های اخیر تقاضا برای این سگ ها در سراسر جهان افزایش یافته است. اما اخیرا حضور این نژاد ها در همه جا به این سوال انجامیده است که آیا پرورش حیوانات با چنین ویژگی های اغراق آمیزی اخلاقی است؟

برای هزاران سال انسان ها به پرورش انتخابی سگ هایی پرداخته اند که ویژگی های مطلوب برجسته ای دارند. برخی از این ویژگی های سگ های صورت تخت  (مانند اندام ورزشی، هوش، خلق و خو، توانایی شکار)کاربردی هستند، در حالی که برخی دیگر صرفا جنبه زیبایی شناختی دارند.

 

قبل از خرید این نژاد ها بیشتر فکر و تحقیق کنند

با نمکی صورت تخت ها به این دلیل است که آن ها ویژگی های خاص نوزاد گونه مانند جمجمه گرد، چشم های برجسته، بینی و فک کوچک و اندام چاق و تپل دارند. این حیوانات بیشترین بهای تغییراتی که انسان ایجاد کرده است را می پردازد، پاگ ها و نژادهای دیگری که صورت تخت دارند بیشتر در معرض ابتلا به انسداد مجاری تنفسی فوقانی هستند و این اغلب به اندازه ای جدی می شود که نیاز به عمل جراحی خواهد داشت.

همچنین ممکن است آن ها از بیماری های چشم یا رنج ببرند یا مشکل غذا خوردن پیدا کنند. از آن جا که این سگ ها برای نفس کشیدن تلاش می کنند  به راحتی بیش از حد گرم شان می شود. آن ها از سگ های دیگر ظرفیت بسیار پایین تری برای فعالیت های فیزیکی دارند. برخی تحقیقات نشان می دهد نژادهایی مانند پاگ ها و بول داگ های فرانسوی زودتر از سگ های دیگر که از نظر اندازه مشابه هستند می میرند.

فعالان رفاه حیوانات نگرانی طولانی مدتی در مورد شیوه های پرورش ناسالم داشته اند، این نگرانی ها به طور فزاینده ای توسط دامپزشکان تکرار می گردد. در ماه سپتامبر سال 2016 جامعه دامپزشکی بریتانیا بیانیه صادر نمود و درخواست کرد صاحبان آینده نگر قبل از خرید این نژاد ها بیشتر فکر و تحقیق کنند.

 

مطالب مرتبط با حیوانات

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید