خانه » نحوه استفاده از کانسیلر برای پوشانندگی بهتر
نحوه استفاده از کانسیلر
نحوه استفاده از کانسیلر
چی بپوشم ؟

نحوه استفاده از کانسیلر برای پوشانندگی بهتر

نحوه استفاده از کانسیلر

روش های مختلفی برای نحوه استفاده از کانسیلر وجود دارد. در ادامه ی متن به بحث و بررسی آن ها می پردازیم.

 

استفاده از کانسیلر برای لک های روی پوست

کانسیلر ها به نوعی اصلاح کننده ی رنگ محسوب می شوند و این به جز تیرگی زیر چشم شامل لک ها و نقاط قهوه ای روی پوس نیز می شود. برای پوشاندن لکه های پوست باید از کانسیلر به صوت نقطه ای استفاده کرد و نباید ان را روی تمام قسمت های پوست پوشش داد. پوشاندن کرم پودر سنگین و یا استفادهاز همین کانسیلر روی تمام قسمت های پوست سبب پوشیده شدن لک ها نمی شود و باید حتماً به صورت موضعی و نقطه ای از آن استفاده شود.

ضمناً در انتخاب کانسیلر خود دقت کنید که حاوی مواد ضد التهابی نیز باشد. وجود روغن درخت چای و چای سبز سرخی های سطح پوست و لک های ناشی از جوش را درمان می کند.

 

پوشش دادن رگ ها

گاهی در نقاطی از پوست کبودی ناشی از عبور رگ ها دیده می شود. کانسیلر به خوبی می تواند این کبودی های محو را نیز پوشش دهد برای اینکار از کانسیلر دارای تناژ زرد استفاده کنید. اینکار سبب می شود رنگ پوست شما در نقاط کنار هم به تعادل برسد.

نکته ی مهم اینکه برای استفاده از کانسیلر از نوک انگشتان خود استفاده کنید نه براش های آرایشی. گرمای سر انگشتان سبب ذوب شدن و پخش بهتر مواد کانسیلر می شود.

 

پوشش دور چشم

پوست اطراف چشم نازک تر از پوست جاهای دیگر صورت است. با استفاده از کانسیلر ددر اطراف چشم و پخش آن با نوک انگشتان به نوعی سبب گردش بهتر خون و حتی درمان تیرگی دور چشم نیز خواهید شد. برای کم کردنتیرگی سعی کنید شب ها خواب کافی داشته باشید، از ورزش یوگا برای صورت کمک بگیرید. از سرم سفت کننده ی چشم قبل از استعمال کانسیلر استفاده کنید. مایعات کافی بوشید و از کرم های رطوبت رسان نیز استفاده کنید.

 

استفاده از کانسیلر در برجستگی لب ها

با افزایش سن لب ها برجستگی خود را از دست می دهند. شما می توانید با استفاده از کانسیلر در اطراف خط لبی که استفاده می کنید برجستگی بیشتری به ظاهر لب های خود بدهید و آرایش زیباتری داشته باشید. دقت کنید پیش از استفاده از خط لب باید ابتدا کانسیلر را روی پوست اطراف لب بزنید.

 

کانسیلر و محو خستگی

گاهی دور چشم شما تیرگی زیادی ندارد اما خواب ناکافی ظاهر چشم های شما را خسته نشان می دهد. استفاده از کانسبلر می تواند به پوشش دادن و محو خستگی چشم ها نیز کمک کند. به همین دلیل کانسیلر در داشتن آرایش شاداب تر و زیبا تر به شما کمک می کند.

انواع نحوه استفاده از کانسیلر را در این مقاله خواندید.

 

منبع