خانه » درمان آفت دهان به روش خانگی
درمان آفت دهان به روش خانگی
درمان آفت دهان به روش خانگی
بهداشت و سلامت

درمان آفت دهان به روش خانگی

Sending
User Review
0 (0 votes)

چگونه آفت دهان بوجود می آید

آفت دهان جوش دردناکی است که در دهان بوجود می آید و دردناک و ناخوشایند است. در داروخانه های قطره های آماده ای برای درمان آن وجود دارد. اما در اینجا درمان آفت دهان به روش خانگی را برایتان آورده ایم. شما با همین مواد غذایی می توانید آن را درمان کنید .

خواص پیاز برای آفت

از آنجایی که پیاز خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد می توانید آن را به صورت خام بخورید.

گوجه فرنگی

شما می توانید گوجه فرنگی را تنها بخورید و یا در سالاد بریزید. همچنین اگر آب گوجه فرنگی را در روز چند بار غرغره کنید موثر است.

زردچوبه

خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی زردچوبه به التیام آفت دهان کمک میکند، شما می توانید یک قاشق پودر زردچوبه و گلیسیرین را با هم مخلوط کنید، تا به شکل خمیر در بیاید و روی آفت بگذارید حتی به جای گلیسیرین می توانید زردچوبه را به آب مخلوط کنید.

روغن نعناع

با مالیدن روغن نعناع روی جوش دهانتان درد آن به حد زیادی کاهش پیدا می کند. وقتی روغن نعناع را روی زخم مالیدید بعد از یک ربع دهانتان را بشویید.

آب پرتقال

تحقیقات نشان داده است که یکی از دلایل آفت دهان کمبود ویتامین سی  است بنابراین شما می توانید با خوردن آب پرتقال تا حد زیادی کمبود این ویتامین را جبران کنید و به بهبودی این زخم کمک کنید.

با آب، زخم را بشورید

به صورت متناوب با آب سرد و آب گرم دهانتان را بشویید.

شاه توت

با خوردن شاه توت می توانید تا حد زیادی درد و تحریک آفت دهان را کاهش دهید.

آلوورا

این گیاه دارای خاصیت ضد التهابی و ضد درد است و به روند بهبود آن کمک میکند ،آب آلوئه ورا را چند بار در روز قرقره کنید تا زخم بهبود پیدا کند.

دارچین

مقداری از پودر دارچین را با آب گرم ترکیب کنید و دهانتان را با آن شستشو دهید.

دمنوش گل همیشه بهار

می توانید از این دمنوش برای غرغره کردن استفاده کنید و دهانتان را با آن شستشو دهید. برای دم کردن آن کافی است که گل خشک آن را مانند دم کردن چای در مقداری آب بجوشانید و بعد از اینکه خنک شد، دهانتان را با آن شستشو دهید.

نکته

زمانی که دهانتان آفت دارد مراقب باشید از غذاهای تند و پر ادویه پرهیز کنید. خوردن آب کافی و اعصاب راحت به بهبود هرچه زودتر آن کمک خواهد کرد.

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید