خانه » چطور ابزار مناسب برای آویزون کردن اشیاء به دیوار را انتخاب کنیم؟
خانه داری

چطور ابزار مناسب برای آویزون کردن اشیاء به دیوار را انتخاب کنیم؟

چطور ابزار مناسب برای آویزون کردن اشیاء به دیوار را انتخاب کنیم؟
چطور ابزار مناسب برای آویزون کردن اشیاء به دیوار را انتخاب کنیم؟

محکم آویزون کردن اشیاء با بست های مناسب

آویزون کردن اشیاء روی دیوار های گچی و در های تو خالی کار ساده ای نیست. زیرا محکم کردن اشیاء روی آن ها به ویژه تابلو ها و اجسام سنگین بسیار مهم است. در اینجا بهترین و رایج ترین بست ها برای آویزون کردن اشیاء روی دیوار را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

1: پلاستیک های فرو رونده (رول پلاک)

ابزار پلاستیکی با اشکال مختلف در بازار وجود دارند. این نوع ابزار برای آویزون کردن اشیاء سبک تر تا 4.5 کیلوگرم و اشیاء با وزن متوسط (4.5 تا 11 کیلوگرم) به خوبی کار می کند. لنگر هایی مانند ششکل سرمه ای در عکس زیر به اندازه کافی در دیوار فرو نمی روند. اما در گچ فرو می روند. مدل سمت راست نسبت به نیروی کششی وارده، کمتر حساس است.

نحوه ی استفاده از رول پلاک: سوراخ بزرگی در گچ دیوار حفر کنید که اجازه بدهد دسته های بست پلاستیکی وارد سوراخ شود. برای فرو کردن آن به ضربه های چکش هم نیاز دارید. سپس بست را به کمک پیچ روی دیوار محکم کنید.

این نوع بست برای آویزون کردن قاب عکس های سنگین، تابلو اعلانات، ابزار هشدار آتش نشانی، زنگ در، قفسه بندی های سبک، وسایل روشنایی قابل نصب روی دیوار، و آینه های دیواری روی دیوار گچی مناسب است.

2: بست پیچی فرو رونده

یکی از بست های پر طرفدار و همه کاره، بست پیچی فرو رونده است.  این نوع بست برای وزن های سبک (4.5 کیلوگرم و کمتر) و وزن های متوسط (4.5 تا 11 کیلوگرم) مناسب است و در دو نوع پلاستیکی و فلزی در بازار عرضه می شود.

نحوه ی استفاده: ایت نوع بست ها را به راحتی با پیچ گوشتی یا مته های متصل به دریل در دیوار جای می دهند.

بست پیجی برای آویزون کردن قاب عکس های سنگین، تابلو اعلانات، ابزار هشدار آتش نشانی، زنگ در، قفسه بندی های سبک، لوازم سبک دیواری و آینه های دیواری مناسب است.

 

3: میخ و آویزون کننده ی قاب عکس

این نوع بست یک میخ زاویه دار برای نصب قاب عکس ها دارد و برای قاب عکس های تا 9 کیلوگرم مناسب است. برای وزن های سنگین تر می توانید از یک قلاب تخت و لنگر استفاده کنید.

 

4: پیچ و مهره مولی

استفاده از پیچ و مهره مولی به آسانی استفاده از بست های دیگر نیست. اما اطلاع داشتن از وجود آن و یا استفاده از آن برای اجسام با وزن متوسط (4.5 تا 11 کیلوگرم) و اجسام با وزن سنگین (11 تا 22 کیلوگرم)مناسب است. پیچ مولی را باید عمودی با چکش روی دیوار نصب کنید. اگر نوک آن سوزنی نباشد می توانید ابتدا حفره ای روی دیورا ایجاد کنید. این نوع بست برای دیوار های گچی قدیمی مناسب است.

نحوه ی استفاده: با پیچاندن پیچ روی دیوار آن را وارد دیوار کنید. اما بیش از حد ان را سفت نکنید. سفت کردن پیچ روی دیوار باید تا جایی ادامه داشته باشد که قسمت بالایی آن شروع به فشرده شدن نکند.

این نوع بست برای آویزون کردن جا حوله ای، قفسه بندی های سنگین روی دیوار گچی، میله پرده روی دیوار گچی و آینه های تا 9 کیلوگرم روی گچ مناسب است.

 

5: لنگر های فرو رونده

این نوع بست ها برای  وزن های سبک کمتر از 4.5 کیلوگرم مناسب است. برای استفاده از ان ها باید انتهای بست را روی دیوار قرار دهید.

 

6: گیره ی در های تو خالی

این نوع از پیچ های کوچک برای آویزون کردن اجسام دارای وزن های کم تر از 4.5 کیلوگرم تا وزن های سنگین 22 کیلوگرم روی در های توخالی و پنل های با ضخامت حدود نیم سانتی متر مناسب است. نوع پلاستیکی ان نیز در بازار موجود است. روشی که برای استفاده از پیچ های مولی به کار گرفته می شود برای این نوع بست نیز کار برد دارد.

این نوع گیره ها برای آویزون کردن قاب عکس های با وزن کمتر از 4.5 کیلوگرم، قاب عکس های سنگین، تابلو اعلانات، زنگ در و ابزار های هشدار آتش نشانی، جا حوله ای، قفسه بندی های سبک و آینه های تا 9 کیلوگرم مناسب است.

 

7: پیچ چرخان

پیچ چرخان فلزی برای نصب اشیاء سنگین تا 22 کیلوگرم روی دیوار های گچی و تو خالی مناسب است. مدل پلاستیکی آن برای وزن های 4.5 تا 11 کیلوگرم مناسب است.

 

8: گیره ی آینه

از گیره ی ال شکل پلاستیکی برای آویزون کردن آینه های بدون قاب روی دیوار می توانید استفاده کنید.

 

با استفاده از این 8 بست می توانید به راحتی و به دقیق ترین شکل ممکن اشیاء خود را به دیوار آویزون کنید.

برچسب ها
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید