خانه » چگونه رهبر خوبی باشیم ؟ 4 گام مهم
چگونه رهبر خوبی باشیم
چگونه رهبر خوبی باشیم
کسب و کار

چگونه رهبر خوبی باشیم ؟ 4 گام مهم

Sending
User Review
0 (0 votes)

چگونه رهبر خوبی باشیم ؟

برای یافتن راه اینکه چگونه رهبر خوبی باشیم نیاز داریم نیاز های کار تیمی و مدیریت افراد را به خوبی بشناسیم. رهبر گروه برای تیم خود یک سبک کاری تنظیم می کند که در آن انگیزه و پشتیبانی از اعضای گروه نقش اساسی دارد. رهبران مؤثر از اینکه اعضای گروه کار خود را به درستی انجام دهند، اطمینان حاصل می کنند و در کنار آن از اعضای گروه قدر دانی می کنند و به آن ها احساس ارزشمندی می دهند و همین عامل سبب می شود خروجی مولد و مثبتی از کار ارائه شود.

 

نگرش مثبت را سر لوحه کار خود قرار دهید

نگرش مثبت در گروه معمولاً از نگرش مثبت رهبر آن گروه سر چشمه می گیرد. اگر رهبر دپارتمانی مثبت نگر باشد گروه او نیز تمایل بیشتری به نشان دادن این نوع برخورد دارند. تشویق موفقیت ها به تیم شما کمک می کند که حتی پروژه های دشوار را در چشم اندازی مثبت ببینند. رهبران مثبت نگر نظرات افراد گروه را می پرسند و به ایده های آن ها گوش می دهند و آن ها را جدی می گیرند تا در آینده نیز اعضا جرئت داشته باشند نظرات خود را بیان کنن. این رهبران در جایی که نیاز است با اعتبار دادن به اعضا نگرش مثبت را در گروه حفظ می کنند.

 

پشتیبان اعضای تیم باشید

یک رهبر خوب ابزار، نرم افزار و تجهیزات مورد نیاز اعضا را فراهم می کند تا به راحتی کار خود را انجام دهند. سوالات و مشکلات را به موقع رفع می کنند و از نقد دائمی خود داری می کنند تا کارکنان دچار ضعف روحیه نشوند.

 

کار اعضای گروه را منصفانه ارزیابی کنید

رهبران خوب، استاندارد مناسبی برای ارزیابی در نظر می گیرند. ارائه بازخورد های منظم در طول سال به کارکنان کمک می کند مشکلات را راحت تر شناسایی کنند و برای حل ان ها تلاش کنند. کارکنان معمولاً از مدیرانی که مدام آن ها را چک می کنند حس خوبی نمی گیرند و بازده کاری کمتری خواهند داشت.

 

سریع دست به کار نزنید

ممکن است برای شما سخت باشد کار ساده را پیش روی خود ببینید و جلوی خود را بگیرید تا برای انجام آن دست به کار نشوید. به ویژه زمانی که کار پیش روی شما در حیطه ی تخصص خودتان باشد. رهبران خوب به تیم خود اجازه می دهند میدان عمل داشته باشند و درصورتیکه تیم کارآمد باشد به ان ها فرصت تجربه می دهند. کار اصلی رهبر تیم، پشتیبانی و راهنمایی اعضای گروه است. دست زدن به کار از سوی رهبر گروه به کارکنان احساس عدم اعتماد می دهد و سلب اعتماد به نفس می کند.

راهکار های بالا پاسخ سوال چگونه رهبر خوبی باشیم را تا حد خوبی پوشش می دهند.

 

منبع

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید