خانه » خواص قهوه گانودرما چیست ؟
بهداشت و سلامت

خواص قهوه گانودرما چیست ؟

خواص قهوه گانودرما
خواص قهوه گانودرما

خواص قهوه گانودرما

خواص قهوه گانودرما که ترکیبی از قهوهی معمولی و عصاره ی قارچ گانودرما است را در این نوشته خواهید خواند. این قارچ سابقه ای طولانی در طب سنتی چین دارد. مصرف کنندگان قهوه گانودرما ادعا می کنند از خواص دارویی آن نیز بهره می برند. از سال 1970 پرورش این قارچ در محیط های کنترل شده رواج پیدا کرد و محصولات متنوعی با استفاده از آن تولید می شوند.

خواصی که برای قهوه گانودرما ذکر می کنند عبارتند از:

جلوگیری از عفونت های ویروسی مانند آنفولانزا

کاهش علائم برونشیت و آسم

حفاظت از کبد

آرم بخشی و بهبود کیفیت خواب

کاهش علائم زخم معده

بهبود تبخال

کمک به بدن برای مقابله با استرس های روزانه

 

ساخت قهوه با گانودرما

قهوه ی گانودرما به صورت تجاری در بازار به فروش می رسد اما برای کسانی که تمایل دارند خودشان آن را درست کنند باید گفت که افزودن یک قاشق پودر قارچ گانودرما به یک فنجان پودر قهوه کافی است. قارچ گانودرما نیز طعم تلخی دارد که با طعم تلخ قهوه آمیخته می شود.

 

آیا قهوه با گانودرما سبب افزایش طول عمر می شود ؟

اثربخشی قهوه با گانودرما تا کنون به خوبی از نظر علمی اثبات نشده است. این نوشیدنی از دیرباز در طب سنتی چین تجویز می شده است و تحقیقاتی که در زمینه ی تاثیر آن بر سرطان انجام شده است، تا حدودی خواص دارویی آن را اثبات نموده است.

به طور خاص، عصاره ی قارچ گانودرما خاصیت تقویت سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از متاستاز سرطان را نشان داده است . مانعی برای رشد و توسعه ی سلول های سرطانی شناخته شده است که این کار را با ساز و کاری نظیر ممانعت از رسیدن مواد مغزی به سلول های سرطانی انجام می دهد.

 

قهوه با گانودرما برای سلامتی

گانودرما لوسیدوم با قهوه و یا حتی چای در دراز مدت اثرات مثبتی بر سلامت قلب دارند. تحقیقات اولیه نشان می دهد که مکمل های عصاره ی این قارچ برای کاهش علائم بیماری های قلبی ،گرفتگی شریان، کلسترول بالا و فشار خون مفید است. البته تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است و گاهی گزارش های متناقضی نیز دیده می شود که حاکی از عدم تاثیر گانودرما است.

بهبود گردش خون و در نتیجه رساندن مواد مغذی به سلول ها، افزایش اکسیژن رسانی، تنظیم ضربان قلب، کاهش کلسترول، کاهش تری گلیسرید، از جمله مزایای گانودرما برای سلامتی هستند.

 

عوارض جانبی این قهوه

قارچ گانودرما معمولاً عوارض جانبی حادی ایجاد نمی کند. اعتدال در مصرف آن مفید بوده و زیاده روی در مصرف ممکن است سبب ایجاد مسمویت شود. برای مصرف آن باید مراقب بود که تداخل دارویی با داروهای فشار خون و ضد انعقادی نداشته باشد.

در کنار خواص قهوه گانودرما باید به عوارض جانبی نیز دقت نمود.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید