خانه » خواص گانودرما را بشناسید
خواص گانودرما
خواص گانودرما
بهداشت و سلامت

خواص گانودرما را بشناسید

Sending
User Review
0 (0 votes)

خواص گانودرما چیست ؟

خواص گانودرما که یک قارچ بزرگ چوبی و سفت است، بی شمارند. از عصاره ی گانودرما در بسیاری از داروهای گیاهی استفاده می شود. قارچ گانودرما می تواند اثرات مثبتی بر سیستم ایمنی بدن، بیماری های قلبی و غده پروستات داشته باشد. گرچه عصاره ی گانودرما بی خطر است و اثرات جانبی ضعیفی ممکن است ایجاد کند، برخی گزارش ها علیه آن نیز وجود دارند و ادعا می شود استفاده از آن برای درمان بیماری های جدی همراه با قطع کردن دارو های اصلی آسیب زا است. مردم باید بدانند که برای درمان بیماری های جدی اجازه ندارند درمان دارویی خود را قطع کنند و تنها به استفاده از قارچ گانودرما و خواص آن دل خوش کنند.

 

هایپرپالسی خوش خیم پروستات

عصاره ی گانودرما بر مجاری ادراری مردان اثر دارد و هایپر پالسی خوش خیم پروستات که نوعی بزرگ شدن غیر سرطانی غده ی پروستات است، می تواند با استفاده از عصاره ی گانودرما بهبود یابد. عصاره ی آنزیمی را که در این اختلال نقش دارد را مهار می کند. بزرگ شدن پروستات سبب نیاز فوری به تخلیه ادرار، شب ادراری، کاهش حجم ادرار و تخلیه ناقص مثانه می شود.

 

تحریک کننده سیستم ایمنی

برخی از افراد مبتلا به بیماری هایی مانند ایدز یا سرطان برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود از عصاره ی گانودرما استفاده می کنند. عصاره ی این قارچ گلبول های سفید خون را برای مبارزه با عفونت تحریک می کند. مبتلایان به ایدز و بیماری های نظیر سرطان نسبت به عفونت ها حساس تر هستند. گانودرما همچنین فعالیت آنتی اکسیدانی در پلاسما را افزایش می دهد و خواص ضد توموری دارد.

 

مفید برای قلب و عروق

قارچ گانودرما خاصیت رقیق سازی خون دارد تجمع پلاکت ها را مهار می کند. این ویژگی برای افرادی که دچار خطر لخته ی خون هستند مفید است. آدنوزین ترکیب عامل این ویژگی است. آدنوزین یک داروی تجویزی برای بیماران قلبی و عروقی است.

 

فشار خون و عفونت

یکی دیگر از اثرات آدنوزین کاهش فشار خون است. البته برای استفاده از این قارچ به منظور کاهش فشار خون حتماً باید با پزشک متخصص مشورت کرد. فشار خون بالا خطر حملات قلبی و بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

افراد مبتلا به عفونت قلبی دچار خطری جدی هستند که باید عفونت در این ناحیه را درمان کنند. گرچه قارچ گانودرما عفونت را درمان می کند، در این مورد ابداً نباید درمان دارویی قطع شود.

 

بیماری لایم Lyme

تحقیقات نشان داده است گانودرما برای درمان لایم نیز موثر است. بیماری لایم یک بیماری رایج است و اکثراً زمانی تشخیص داده می شود که منجر به آرتروز مفاصل شده است. تعدادی از بیماریان مبتلا، دچار بیماری های قلبی نیز می شوند و خواص گانودرما برای آن ها مفید است.

 

منبع

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید