خانه » کاربرد و فواید قارچ گانودرما چیست ؟
بهداشت و سلامت

کاربرد و فواید قارچ گانودرما چیست ؟

فواید قارچ گانودرما
فواید قارچ گانودرما

کاربرد و فواید قارچ گانودرما

فواید قارچ گانودرما که قارچی سفت و چوبی با طعمی تلخ است، در زمینه ی دارویی است. قارچ گانودرما حاوی ترکیباتی است که فعالیت ضد سرطانی و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن را دارند. در اینجا بیماری هایی را که گانودرما بر درمان آن ها تاثیر داشته اند ذکر خواهیم کرد.

 

تومور های غیر سرطانی در روده ی بزرگ

تحقیقات نشان داده اند مصرف گانودرما به مدت یک سال (هر روز) تعداد این تومور ها را در بدن افراد مبتلا کاهش داده است.

 

گرفتگی شریان ها

محصولات دارویی تجاری از این قارچ تا کنون تهیه شده است و تحقیقات نشان داده اند که علائم گرفتگی شریان ها مانند درد قفسه سینه و تنگی نفس را کاهش می دهد.

 

دیابت

در برخی موارد گانودرما لوسیدوم را به عنوان درمان کننده ی دیابت معرفی می کنند اما تحقیقات اولیه نشان می دهند که مصرف محصولات گانودرما روزانه به مدت 12 هفته میزان هموگلوبین را در خون افراد مبتلا به دیابت 2 کاهش داده است اما میزان قند آن تغییری نکرده است!

 

هپاتیت ب

قارچ گانودرما اثرات حفاظتی برای کبد دارد به همین دلیل کارکرد کبد را در بیماران مبتلا به هپاتیت ب بهبود می بخشد و همچنین میزان ویروس هپاتیت ب را در خون آن ها کاهش می دهد.

 

کلسترول بالا و فشار خون

به رغم برخی از تبلیغات، تحقیقات اولیه نشان داده اند که مصرف گانودرما به مدت 12 هفته هیچ تاثیر بر میزان کلسترول خون نداشته است. هم چنین در مورد فشار خون در صورتی که فرد مبتلا به فشار خون بسیار بسیار بالا باشد می تواند تا حد کمی اثر گذار باشد.

 

سرطان ریه

تحقیقات اولیه نشان می دهند که مصرف قارچ گانودرما باعث از بین رفتن و یا کوچک شدن تومور های ریه نمی شود. اما، با تقویت سیستم ایمنی بدن باعث بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به سرطان ریه و افزایش مقاومت بدنی آن ها خواهد شد.

در کل گانودرما برای تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان عفونت های ویروسی، سرطان و یا بزرگی خوش خیم پروستات، آسم و برونشیت، اختلالات کلیوی، بیماری کبد، ایدز، خستگی مزمن، مشکلات خواب، زخم معده و … اثر گذار است و البته اثبات تاثیرات آن برای دارو سازی نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

 

دوز مصرف گانودرما

مقدار مناسب مصرف گانودرما را عوامل متعددی تامین می کنند. سن، شرایط جسمانی و … باید در مصرف آن لحاظ شوند. در حال حاضر تحقیقات علمی به حدی گشترده نیستند که از نظر پزشکی بتوان دوز مصرف دقیق و مطمئنی را برای افراد تجویز کرد و باید توجه داشت که ترکیبات گیاهی و طبیعی نیز همیشه بی خطر و مفید نیستند. به همین دلیل باید در استفاده از آن احتیاط کرده و برای بهره بردن از فواید قارچ گانودرما باید به مقدار مصرف آن دقت کرد.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید