خانه » خوراکی هایی که باعث شادی می شوند را بشناسید
خوراکی هایی که باعث شادی می شوند
خوراکی هایی که باعث شادی می شوند
غذا و نوشیدنی

خوراکی هایی که باعث شادی می شوند را بشناسید

خوراکی هایی که باعث شادی می شوند

خوراکی هایی که باعث شادی می شوند کدامند؟ در این مقاله لیست آن ها را برایتان آورده ایم. آیا می دانستید بعضی خوراکی ها هستند که درست شده اند تا باعث شادی و حال خوبتان شوند؟ پس در ادامه با ما باشید.

 

ماهی سالمون

سالمون ماهی لذیذ است که سرشار از مواد مغذی است که می تواند باعث خلق و خوی خوب در فرد شود. سالمون مملو از امگا سه و اسیدهای چرب مفید است که حتی برای بهبود افسردگی مفید است. یکی دیگر از دلایل اینکه ماهی سالمون برای درمان افسردگی خوب است، وجود ویتامین ب12 است. اگر خوردن ماهی را دوست ندارید، مشکلی نیست می توانید کپسول روغن ماهی را از داروخانه تهیه نمایید.

 

اسفناج

اسفناج حاوی مقادیر فراوانی فولیک اسید است که این ماده معدنی برای شادی بسیار مفید است. اسفناج علاوه بر فولیک اسید، حاوی منیزیم است. منیزیم دارای سرتونین است. هورمن سرتونین باعث افزایش شادی و کاهش افسردگی می شود.

 

گوشت مرغ

گوشت مرغ و بوقلمون سرشار از آمینو اسید است که این ماده باعث شادی در مغز می شود. علاوه بر آن گوشت مرغ نیز حاوی سروتونین است. گوشت مرغ به دلیل داشتن هورمن تیروزین باعث کاهش استرس می شود همچنین باعث بهبود روحیه می شود.

 

شیر

برای شاد بودن یکی از بهترین خوراکی ها، شیر است زیرا حاوی ماده ای است که باعث عملکرد بهتر غده تیروئید می شود.

 

شکلات

تا به حال دقت کرده اید بعد از خوردن شکلات احساس خوبی می کنید. شکلات مثل داروی ضد افسردگی است زیرا کانال هایی که در مغز اندورفین آزاد می کنند را تحریک می کند. البته هرگز در خوردن آن زیاده روی نکنید.

 

فلفل

فلفل و غذاهای تند باعث احساس شادی و بالا رفتن روحیه می شوند. به علاوه تندی همانند شکلات باعث آزاد شدن اندورفین در مغز می شود.

 

عسل

عسل به مراتب از شکر سالم تر است زیرا شیرینی آن از طبیعت است. عسل حاوی ماده ای است که التهابات مغز را کم می کند. و خاصیت ضد افسردگی دارد.

 

نارگیل

اگر می خواهید شاد شوید، نارگیل را به شما پیشنهاد می کنم. نارگیل چربی هایی دارد که عملکرد مغز را بالا می برد و باعث بالا رفتن انرژی و احساس شادی می شود.

پاستا

کربوهیدرات موجود در پاستا برای بدن بسیار مفید است. کربوهیدرات ها انرژی را در بدن آزاد می کند و به شما احساس خوب می دهد.

 

قارچ

قارچ به دلیل داشتن ویتامین دی، یکی از بهترین خوراکی های ضد افسردگی است. ما معمولا ویتامین دی را از آفتاب دریافت می کنیم اما شما می توانید این ویتامین را در شیر، قارچ، ماهی چرب و جگر مرغ پیدا کنید.

 

در اینجا با خوراکی هایی که باعث شادی می شوند آشنا شدید.

 

منبع